Zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej

/ mat. 8. FOW / http://8fow.wp.mil.pl/pl/12_386.html

  

Blisko 50 nurków minerów i nurków inżynierii Marynarki Wojennej szkoliło się przez pierwsze trzy tygodnie lutego na zimowym zgrupowaniu poligonowym. Specjaliści od podwodnych zadań doskonalili swoje umiejętności w WOSzK na Mazurach - informuje 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

W Mrągowie, nad jeziorem Czos, od 4 do 22 lutego odbyło się zimowe zgrupowanie poligonowe nurków minerów 12. i 13. Dywizjonu Trałowców oraz nurków inżynierii 8. i 43. Batalionu Saperów. W czasie zgrupowania nurkowie doskonalili umiejętności prowadzenia działań bojowych w trudnych warunkach zimowych oraz podwyższali kondycję na obiektach sportowych Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo - Kondycyjnego. W ramach trzytygodniowego szkolenia ćwiczono m.in. przygotowanie stanowisk nurkowych w warunkach zalodzenia akwenu, nurkowanie pod lodem, umiejętności zachowania orientacji w przestrzeni, czy zdolność radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. W planie szkolenia przewidziane były także zagadnienia autoratownictwa i wzajemnej asekuracji - podaje oficjalny portal 8. FOW.

Wiele godzin poświęcono również na poszukiwanie obiektów wybuchowych i niebezpiecznych za pomocą sonarów oraz podwodnych wykrywaczy min, które następnie przygotowuje się do wydobycia na powierzchnię (tzw. stropowanie) w warunkach ograniczonej widoczności. Dla nurków inżynierii przewidziano oprócz nurkowań podlodowych szereg prac z wykorzystaniem zestawu narzędzi hydraulicznych z "Morskiego kontenera wsparcia inżynieryjnego", przy pomocy których można wykonać pod wodą montaż elementów budowli hydrotechnicznych, cięcie elementów konstrukcyjnych oraz kruszenie przedmiotów skalnych i betonowych. Podczas nurkowań marynarze o niższych kwalifikacjach nurkowali z wykorzystaniem autonomicznego sprzętu nurkowego zasilanego powietrzem, a bardziej doświadczeni nurkowie minerzy i starsi nurkowie minerzy w aparatach o obiegu półzamkniętym zasilanych mieszaninami oddechowymi - czytamy.

W szkoleniu udział wzięło blisko 50 specjalistów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 3. Flotylli Okrętów. Zabezpieczenie logistyczne i medyczne realizowane było w oparciu o Grupy Medycyny Podwodnej z Komendy Portu Wojennego Świnoujście i Gdynia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 8. FOW
Tagi

Wczytuję komentarze...

Haniebny wpis polityka Konfederacji na temat Lecha Kaczyńskiego. Palikot byłby dumny

Jacek Wilk / By Artur Andrzej - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39268986

  

Wczoraj minęło 12 lat od podpisania traktatu lizbońskiego, który wprowadzał m.in. reformę unijnych instytucji. Polityk Konfederacji, Jacek Wilk, wykorzystał rocznicową okazję do haniebnego komentarza dotyczącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ratyfikował traktat ze strony Polski. - ... a w nagrodę brat wsadził go na Wawel - napisał na Twitterze Wilk.

13 grudnia 2007 r. podpisano tzw. traktat lizboński, który wprowadzał reformę wielu unijnych instytucji i mechanizmów prawnych UE. Ze strony polskiej, traktat podpisał ówczesny prezydent RP, Lech Kaczyński - który następnie, w październiku 2009 r. ratyfikował traktat po upoważnieniu ze strony parlamentu. 

Wczoraj od podpisania traktatu, krytytkowanego przez część środowisk konserwatywnych, minęło 12 lat. Polityk Konfederacji, Jacek Wilk, odnalazł na Twitterze pewien rocznicowy post (dotyczący 10. rocznicy podpisania dokumentu (!)) i postanowił go skomentować.

Po swoim haniebnym wpisie, Wilk postanowił przedłożyć Twitterowiczom, że "podpisanie traktatu lizbońskiego było aktem zdrady najważniejszego interesu narodowego - suwerenności państwa".

Jego posty zostało szybko skomentowane:

Rzeczą oczywistą jest mnogość spojrzeń na decyzje polityczne i ich kwestionowanie, jednak są granice, których przekraczać nie można. Tutaj nad rzeczową krytyką górę wzięła prowokacja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl