Szkolenie poligonowe karpackiego batalionu

/ mat. 22. KBPG / 22bpg.wp.mil.pl

  

We wtorek żołnierze 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej rozpoczęli szkolenie poligonowe w OSPWL Żagań.

Żołnierzom udzielone zostały instruktaże dotyczące m.in. przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, ochrony środowiska, przepisów ruchu drogowego i przestrzegania przez żołnierzy regulaminów. Omówiono zasady przemieszczania się na terenie poligonu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na reagowanie podczas znalezienia niewybuchu - czytamy.

Zastępca Dowódcy 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej mjr Krzysztof Hanek przekazał szkolącym się żołnierzom ostatnie uwagi i wskazówki, określił priorytety i założone cele. Po zakończeniu zbiórki pododdziały zostały skierowane do wykonywania zaplanowanych zadań - podaje portal 22. KBPG. 

Pierwszego dnia zgrupowania poligonowego żołnierze doskonalili umiejętności w rozbudowie fortyfikacyjnej stanowisk ogniowych i dowodzenia oraz na bieżąco wykonywali zadania na wyznaczonych stanowiskach funkcyjnych w warunkach polowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 22. KBPG
Tagi

Wczytuję komentarze...

Te województwa ostrzega IMGW

/ pixabay.com/SturmjaegerTobi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na Lubelszczyźnie. Alert drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego. W południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego prognozowane są z kolei burze z gradem.

Przez kilka dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodziło do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku do soboty liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ok. 8,8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Dzisiaj najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na terenie województwa lubelskiego. Dla Mazowsza wydano alert drugiego stopnia. Południowe powiaty województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego są objęte alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, które mogą wynieść do 25 mm oraz wiatru, który może w porywach wynieść do 70 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinfomował w piątek, że największe fale wezbraniowe wystąpią w południowej Polsce w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

We wtorek przejście fali kulminacyjnej spodziewane jest w stolicy, jednak zgodnie z informacjami biura prasowego stołecznej komendy PSP nie będzie ona groźna.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego

- poinformowało biuro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl