Adwokat, który na świat przyszedł dokładnie 27 lutego 1971 roku w Śremie, dziś odbiera z pewnością dużo wiadomości z życzeniami. W końcu jednak postanowił sam sobie złożyć życzenia. Choć w niemal wszystkich sondażach zdecydowanie prowadzi aktualnie rządzące Prawo i Sprawiedliwość, to Roman Giertych życzy sobie za rok następującego komunikatu:

"Premier G. Schetyna i Marszałek Sejmu W. Kosiniak-Kamysz spotkali się dziś z kandydatem Koalicji na Prezydenta RP. Według ostatnich sondaży D. Tusk może liczyć na 60% głosów w I turze"

Z tej okazji warto przypomnieć panu mecenasowi, że Bronisław Komorowski w 2015 roku w sondażach miał nawet większe poparcie, niż te podane dla Donalda Tuska. Jak się skończyło, wszyscy wiemy.

Grzegorz Schetyna premierem? To może być trudne, bowiem prowadzi on w rankingu polityków, którym Polacy najbardziej... nie ufają.

Jest też Władysław Kosiniak-Kamysz, który swoją decyzją o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej mocno zdenerwował nawet wieloletnich i zaangażowanych działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sławomir Świerzyński po tej decyzji zdecydował się odejść z PSL i mówi wprost: "Koalicja Europejska to Targowica".

Aż chciałoby się powiedzieć słynny tekst z memów: Roman, wstawaj...