PiS mówi „sprawdzam”! Szydło zadała Koalicji Europejskiej jedno, konkretne pytanie

W trakcie konferencji prasowej poświęconej założeniom #NowaPiątkaPiS europoseł Tomasz Poręba podkreślił, że stawką wyborów jest to, czy Polską będzie rządzić partia, która chce, aby „owoce wzrostu gospodarczego trafiały do kieszeni Polaków, czy partia, która pozwalała hulać w Polsce mafiom VAT-owskim”. Z kolei wicepremier Beata Szydło zadała politykom Koalicji Europejskiej jedno, konkretne pytanie...

twitter.com/pisorgpl

PiS mówi, że pieniądze są, będą i trafią do polskich rodzin, PO deklarowała, że tych pieniędzy nie ma i nie będzie [...] To pytanie, które dzisiaj każdy w Polsce musi sobie postawić - czy będziemy głosować [...] na Prawo i Sprawiedliwość, które mówi, że pieniądze są, pieniądze będą i pieniądze będą trafiać do polskich rodzin, czy na partię Platforma Obywatelska, czy szeroko rozumianą Koalicję Europejską, która powtarzała przez ostatnie lata, że pieniędzy nie ma i nie będzie.
- mówił szef sztabu PiS Tomasz Poręba.
 
Z kolei wicepremier Beata Szydło zwróciła się bezpośrednio do polityków Koalicji Europejskiej, którzy zgodnie zaatakowali nowe propozycje Prawa i Sprawiedliwości. Szydło zadała im jedno pytanie:

Mam dzisiaj konkretne pytanie do polityków Koalicji Europejskiej, do tych wszystkich, którzy kpili sobie z tych programów, którzy mówią o rozdawnictwie, którzy kreślą przed wyborcami, przed Polakami, jakąś złudna wizję drugiej Grecji. Proszę o konkretne odpowiedzi polityków: SLD, PO, PSL, Nowoczesnej, tych wszystkich, którzy dzisiaj ramię w ramię maszerują w Koalicji Europejskiej, bardzo szerokiej, w której jest miejsce dla byłych sekretarzy PZPR, poprzez polityków PO, Nowoczesnej, kończąc na PSL. Mamy do was konkretne pytanie: czy poprzecie program 500 plus dla każdego dziecka, czy poprzecie trzynastą emeryturę dla rencistów i emerytów, czy poprzecie wreszcie zerowy PIT dla ludzi do 26 roku życia. Miejcie odwagę stanąć dzisiaj przed Polakami i odpowiedzieć na te trzy bardzo proste pytanie.
- powiedziała Beata Szydło.

Jak dodała, chce też znać stanowisko polityków Koalicji Europejskiej, czy jeśli kiedykolwiek mieliby okazję rządzić w Polsce, to czy te programy zostaną utrzymane.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

##NowaPiątkaPiS #Beata Szydło #Tomasz Poręba #PiS #polityka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo