Hiszpania traci piłkarski turniej. Za... brak szacunku do Kosowa

Hiszpania nie zorganizuje zaplanowanego w tym kraju na marzec turnieju eliminacyjnego do piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17. Wczoraj europejska federacja piłkarska UEFA odebrała jej turniej z powodu "braku szacunku" dla Kosowa.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

Hiszpania, która konsekwentnie odmawia uznania Kosowa jako państwa, była kilkakrotnie już ostrzegana przez władze UEFA o możliwości odebrania jej prawa do organizacji turnieju zaplanowanego w miastach Benidorm i Alcoi.

Zgodnie z wczorajszą decyzją UEFA odebranie turnieju jest karą za odmawianie przez władze w Madrycie możliwości odegrania na hiszpańskich stadionach hymnu Kosowa oraz umieszczenia na maszcie flagi tego państwa.

Decyzją UEFA marcowy turniej eliminacyjny grupy 5 mistrzostw Europy do lat 17 odbędzie się w szwajcarskim Nyonie. Poza Hiszpanią i Kosowem zagrają w nim także Ukraina oraz Grecja.

Władze UEFA skrytykowały postawę władz Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Przypomniały, że Kosowo jest od ponad 11 lat niepodległym państwem, które zostało uznane przez 112 krajów świata.

W ostatnich miesiącach Hiszpania dwukrotnie odmawiała działaczom z Kosowa prezentacji jego flagi podczas sportowej imprezy oraz odegrania hymnu. W czerwcu hiszpańscy gospodarze Igrzysk Śródziemnomorskich w Tarragonie nazwę Kosowo zastąpili podczas turnieju określeniem "Kosowski Komitet Olimpijski".

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Hiszpania #Kosowo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo