Nie w wyniku konfliktów społecznych, a rozmów z Polakami. "Tak powstaje program PiS"

/ Twitter.com/@BeataSzydlo

  

PiS wsłuchuje się w głosy obywateli - nie tylko tych grup, które protestują. Program PiS jest tworzony nie w wyniku konfliktów społecznych, tylko w wyniku rozmów z Polakami - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wprowadzenie "500 plus" od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS", zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.

Karczewski na konferencji prasowej w Senacie został zapytany, dlaczego podczas konwencji PiS nie padły słowa o nauczycielach, niepełnosprawnych i lekarzach rezydentach, czyli grupach, które planują strajki i protesty i które uważają, że zostały pominięte w sobotę przez polityków PiS.

Marszałek Senatu podkreślił, że te środowiska na pewno nie będą pominięte, ponieważ - jak zauważył - toczą się np. rozmowy z nauczycielami. Jak dodał, program PiS jest tworzony nie w wyniku konfliktów społecznych, tylko w wyniku rozmów z Polakami.

"Prawo i Sprawiedliwość słuchało, słucha i będzie słuchać obywateli, wsłuchuje się w głosy obywateli - nie tylko tych grup, które protestują, strajkują, (...) tylko słuchamy wszystkich, z wszystkimi rozmawiamy i podjęliśmy takie decyzje, które bardzo cieszą opinię publiczną"

- mówił marszałek Senatu.

Dodał, że jest bardzo zadowolony z zaproponowanych podczas sobotniej konwencji rozwiązań. "To nie jest propozycja, to jest nasz plan i to będziemy realizować. Emerytury już w maju, a 500 plus od pierwszego lipca, tak, aby letni wypoczynek był miły dla naszych dzieci i wnuków" - zaznaczył Karczewski.

Na uwagę, że środowiska osób niepełnosprawnych twierdzą, iż są "niewidoczni" dla rządu, marszałek Senatu zapewnił, że są bardzo widoczni. "Pamiętamy, pamiętaliśmy i będziemy pamiętać o środowiskach osób niepełnosprawnych" - zadeklarował.

Jak dodał, w młodości opiekował się chorym kolegą, dlatego wie jaki to jest problem.

Z dnia na dzień tych problemów się nie rozwiąże, to doskonale wszyscy wiemy, (ale) pracujemy nad tym, jest w "Piątce Morawieckiego", "Dostępność (Plus)", niezwykle istotny i ważny program, również dedykowany osobom niepełnosprawnym. To jest proces i ten proces trwa i trwać będzie również w przyszłości

 - mówił Karczewski.

Na pytanie, czy trzynasta emerytura jest przeznaczona jedynie dla emerytów, czy też dla rencistów, Karczewski powiedział: "Wyraźnie jest mowa o emerytach, nie o rencistach". "Więc ja sądzę, że dotyczy to właśnie emerytów" - dodał.

Dopytywany skąd znajdą się pieniądze na propozycje PiS i czy będzie się to wiązało z nowelizacją budżetu, marszałek Senatu powiedział, że jeśli będzie zmiana budżetu i dojdzie ona do Senatu to izba "błyskawicznie" będzie nad nią pracować.

"Przedstawiliśmy program, który jest realny, jest obliczony, jest wyliczony i jest do wprowadzenia. Nad każdymi punktami będziemy jeszcze debatować i dyskutować"

- podkreślił Karczewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczyt G7 w klubie golfowym Trumpa? Prezydent USA zabrał głos w tej sprawie

Trump National Doral / By Cfmyers - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12454422

  

Prezydent USA Donald Trump poinformował w sobotę późnym wieczorem czasu lokalnego na Twitterze, że pod wpływem krytyki ze strony "szalonych Demokratów" rezygnuje z planu organizacji przyszłorocznego szczytu G-7 w swoim klubie golfowym w Miami na Florydzie.

"Z powodu zarówno mediów, jak i irracjonalnej wrogości szalonych Demokratów, nie będziemy już rozważać organizacji szczytu G-7 w 2020 roku w ośrodku Trump National Doral of Miami. Zaczniemy szukać innego miejsca, być może będzie to Camp David"

- napisał prezydent na Twitterze, reagując na krytykę.

Pełniący obowiązki szefa personelu Białego Domu Mick Mulvaney ogłosił w czwartek, że należący do Trumpa klub golfowy na Florydzie to "najlepszy obiekt na takie przedsięwzięcie." Podkreślił, że lokalizacja została wybrana po analizie dziesięciu miejsc w całym kraju i zapewnił, że prezydent Trump nie będzie czerpał żadnych profitów z tego tytułu.

Decyzja ta spotkała się jednak z ostrą krytyką ze strony Demokratów i niektórych mediów. Trumpowi zarzucono, że wykorzystuje prywatne nieruchomości w celach oficjalnych i tym samym czerpie z tego zyski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl