Agnieszka Holland o oscarowej gali: matematyka jest bezlitosna

Emocje były umiarkowane, matematyka jest bezlitosna - powiedziała dziennikarzom Agnieszka Holland tuż po zakończeniu gali oscarowej. "Green Book" jest taką poczciwą konfekcją - oceniła zdobywcę Oscara w kategorii najlepszy film.

Agnieszka Holland
fot. YouTube/mat.pras.

"Roma" niewątpliwie była jednym z lepszych filmów kandydujących do tegorocznych Oscarów. W moim pojęciu lepszym niż „Green Book”, który jest taką poczciwą konfekcją. Wygrało takie stare Hollywood

 - powiedziała Holland. 

Reżyserka wyraziła nadzieję, że Joanna Kulig i Tomasz Kot dostaną szansę zaistnienia w światowym kinie, podkreślając, że już otrzymali intratne propozycje. Według jej przypuszczeń sporą szansę na karierę w Hollywood ma również Łukasz Żal.

Operatorom za granicą jest najłatwiej, bo mogą mieć obcy akcent. U aktorów największą barierą jest jednak angielski, zwykle nie tak doskonały, żeby nie dało się poznać, że nie są cudzoziemcami

 - powiedziała. 

Holland dodała, że niezależnie od werdyktu Amerykańskiej Akademii Filmowej trzy nominacje dla "Zimnej wojny" są wielkim sukcesem.

W przypadku filmu nieanglojęzycznego zdarza się to szalenie rzadko

 - podkreśliła. 

Zauważyła, że za sukcesem "Romy" stały nie tylko walory artystyczne, ale i finanse, które w promocję filmu włożył Netflix.

Film obcojęzyczny musi się mocno promować, jeżeli ma startować w kilku kategoriach. Netflix wyciągnął wszystkie atuty finansowe i PR-owskie. Dlatego mówię o matematyce. Kiedy głosuje kilka tysięcy członków Akademii, to aby zagłosować, muszą dany film obejrzeć. Przypuszczam, że na każdego widza "Zimnej wojny" przypadło pięciu lub dziesięciu widzów "Romy". Tak to wygląda

 - oceniła Holland.

Zapytana o ocenę "Zimnej wojny" odpowiedziała: "Mnie ten film ogromnie przejął, ale "Roma" jest przepiękna. To trochę jak porównywać figi z daktylami". 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#zimna wojna #Oscary #Roma #Agnieszka Holland

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo