PKS kontra LGBT

  

Prawo i Sprawiedliwość w czasie swojej konwencji przedstawiło konkretne plany dotyczące spraw zwykłych Polaków, takich jak dzieci, pensja, możliwość startu młodych, trzynasta emerytura dla starszych i autobus koło domu. W tym samym dniu PSL ogłosił, że wstępuje do Koalicji Europejskiej, której główny cel to odsunąć PiS od władzy.

A z jakich to powodów? Ano takich, że jest nie dość europejski, nie ma demokracji, trzeba przywrócić linię z 4 czerwca oraz bronić LGBT. Wydaje się, że to moment zwrotny, gdy chodzi przedwyborczą kampanię. Nie tylko dlatego, że PiS uderzył akurat do tych Polaków, których opuścił PSL. Dlatego że ta różnica została pokazana tak wyraziście. Teraz opozycja może albo trzymać się przegrywającej narracji, albo ją skorygować i upodobnić do pomysłów PiS, czyli przyjąć bitwę na wyznaczonym przez tę partię polu. Na którym również przegra. Dlaczego? Gdy Wiosna i PSL mówiły coś o PKS-ach, a Grzegorz Schetyna zapowiadał 500+ na pierwsze dziecko, nikt tego nie zauważył. Bo wiadomo, obiecanki... Natomiast gdy to samo obiecał PiS, ludzie zaczęli się co najwyżej zastanawiać, czy to przyniesie dobre skutki. No bo jak PiS mówi, że coś zrobi, to wiadomo, że zrobi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts