Europejscy jak PZPR

  

Powstanie Koalicji Europejskiej to pozytywne wydarzenie. Do tej pory partia systemu komunistycznego występowała pod kilkoma szyldami – PO, SLD, Nowoczesna, PSL. Mimo deklarowanych różnic programowych w praktyce łączyło ich jedno – utrzymanie systemu III RP, w którym ochrona interesów uprzywilejowanych grup i praktyka żerowania na państwie była zasadą działania. Towarzyszyła temu całkowita obojętność na problemy Polaków i lekceważenie interesów państwa.

Dziś występują pod jedną nazwą i nie kryją, że łączy ich jedno – nienawiść do PiS. Żadnych propozycji dla Polaków, żadnej troski o Polskę. Głoszą to oficjalnie, tylko trochę przykrywając to hasłami o „europejskości” i nurcie „demokratycznym”. Zatem dawni sekretarze PZPR, działacze komunistycznych młodzieżówek, dzieci i wnuki ludzi stalinowskiego aparatu walczą dziś o „demokrację” i „europejskość” przeciw PiS. Komiczne to, gdy pamięta się tych postkomunistów z ich dawnych lat. Koalicja Europejska jest tak „europejska” i „zjednoczona” jak ludowa i demokratyczna były PZPR i ZSL. I tak obywatelska jak ORMO i PRON. Dobrze, że ten podział dziś jest tak jasny – zjednoczona postkomuna walczy z partią, która Polskę z postkomunizmu ­wyrywa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts