Wczoraj podczas konwencji PiS prezes Jarosław Kaczyński zaproponował nowe postulaty programowe, zakładające m.in. objęcie programem Rodzina 500+ również pierwszego dziecka oraz wprowadzenie "trzynastek" dla emerytów.

Dziś Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało na Twitterze nowy spot, związany z wczorajszą konwencją odbywającą się pod hasłem "Nowa Arena Programowa". 

- Nie ma Polski A, Polski B - Polska jest jedna. Jan Paweł II mówił, że toczy się gra o to, czy władza jest dla człowieka. I to jest takie motto naszej polityki. Żeby po prostu pomagać zwykłemu człowiekowi, który nie może znaleźć pracy, który ma kłopoty ze związaniem końca z końcem. Nasz program piszemy na tysiącach spotkań z tysiącami ludzi

- mówi w nagraniu premier Mateusz Morawiecki.

- Potrzebujemy waszego wsparcia, potrzebujemy waszej mobilizacji, bo nasza siła jest w was, w waszych serach, w waszej nadziei. Pomóżcie nam dalej zmieniać Polskę. Wierzę w to, że nam się uda, że Polska dzięki naszym działaniom może być lepsza, szczęśliwsza, wspanialsza, dumna

- zaapelował szef rządu.

Wczoraj pod hasłem "Nowa Arena Programowa" odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której prezes partii, Jarosław Kaczyński, zaprezentował "nową piątkę" propozycji programowych - wprowadzenie 500+ także dla pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych oraz obniżenie kosztów pracy. Premier Morawiecki zapowiedział, że PiS kolejne propozycje przedstawi latem.