"Królowa mafii" wściekła na Vegę. Spotkają się w sądzie?

Patryk Vega / youtube.com/printscreen

  

Monika Banasiak, była żona gangstera - Andrzeja Z. „Słowika”, w wywiadzie dla "Wprost" wyznaje, że Patryk Vega nie konsultował z nią scenariusza do "Kobiet mafii 2" i oskarża go o "kradzież życiorysu". - Jeżeli Vega nie chciał się ze mną spotkać na planie filmowym, to spotkamy się na innym planie, na innej drodze i w innej sali, mniej kameralnej niż sala kinowa. Zaproszę pana Vegę do innego filmu, tym razem według mojego scenariusza – mówi Banasiak.

Rozumiem, że Vega aspiruje do tytułu polskiego Quentina Tarantino, ale nigdy nim nie będzie. Pozbądźmy się złudzeń. Razi mnie forma filmu, która sięga poziomu rynsztoka.Mnie wytykano, że wyjeżdżałam na wycieczki i kupowałam biżuterię za pieniądze zrabowane przez mojego byłego męża, a bije się brawo, kiedy Vega zarabia pieniądze na ludzkich tragediach, propagowaniu życia przestępczego i zrabowanym moim życiorysie

- powiedziała była żona "Słowika" w wywiadzie dla "Wprost".

Monika Banasiak wyznaje również, że nigdy nie dała Vedze prawa do wykorzystywania jej życiorysu.

Jestem postrzegana jako osoba publiczna. Funkcjonuję w pewnych kręgach, piszę książki, działam w coachingu, w fundacjach i pracuję, aby pomóc innym kobietom, które miały nieszczęście wplątać się w niewłaściwe relacje społeczne. Prowadzę spotkania dla kobiet, które na przykład wychodzą z zakładów karnych i nie wiedzą, co ze sobą dalej począć. Jak taki obraz mnie, jaki zaserwował pan Vega, będzie działał na ludzi? 

- skarży się w rozmowie z "Wprost".

Kobieta dodaje, że zamierza spotkać się z Patrykiem Vegą w sądzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szantaż Trzaskowskiego: "Jeśli rząd nie pomoże, wstrzymamy inwestycję". Obiecywano ją od lat

Ulica Radzymińska w Warszawie; zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81954981

  

Trzaskowski stawia ultimatum? Twierdzi, że jeśli rząd nie udzieli wsparcia stolicy, ratusz będzie musiał wstrzymać istotne inwestycje. Chodzi m.in. o budowę obwodnicy śródmiejskiej, której dokończenie obiecywane jest już od wielu lat. Prezydent Warszawy zrzuca winę na rząd za dziurę w finansach stolicy, choć władze stolicy wywodzące się z PO miały pieniądze na wyłudzaczy kamienic i LGBT.

Prezydent stolicy zaapelował do premiera o pomoc finansową w realizacji kluczowych inwestycji w mieście.

Apel ten ma związek ze zmniejszonymi dochodami stolicy. Prezydent Trzaskowski zaznaczył, że rzekomo w związku ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi przez rząd i reformą edukacji, dochody Warszawy zmniejszą się o 810 mln zł.

- Zwracam się do premiera, prosząc go - w związku tymi dochodami, które zabierają pieniądze samorządom, w związku ze wzrastającymi kosztami edukacji - o współfinansowanie ważnych dla Warszawy inwestycji. To jest standard, że rządy współfinansują inwestycje w stolicy

 - oświadczył Trzaskowski.

Zaznaczył przy tym, że władze Warszawy czekają na odpowiedź rządu do 6 grudnia. Jak dodał, jest to najpóźniejszy termin, w którym można dokonać autopoprawki do budżetu.

- Jeśli rząd nie udzieli nam odpowiedzi będziemy musieli dokonać zmian w programie inwestycyjnym. Będziemy musieli zamrozić budowę obwodnicy śródmiejskiej Warszawy.

Trzaskowski wskazał też, że bez wsparcia finansowego rządu, warszawski magistrat będzie musiał odłożyć w czasie budowę Sinfonia Varsovia i siedziby Teatru TR na pl. Defilad.

Prezydent zapewnił, że jeśli poprawi się sytuacja w budżecie miasta, to ratusz powróci do realizacji tych inwestycji.

Dokończenie obwodnicy śródmiejskiej jest tematem od co najmniej kilku lat. Według pierwotnych założeń, odcinek od Radzymińskiej do Ronda Wiatraczna na Pradze miał być zrealizowany w latach 2019-2021, jednak na początku bieżącego roku poinformowano o konieczności przesunięcia budowy inwestycji na lata 2022-2024.

Przypomnijmy: w ciągu ledwie roku prezydent Rafał Trzaskowski przekazał na wydarzenia i organizacje LGBT więcej niż Hanna Gronkiewicz-Waltz w trakcie całej kadencji! Władze stolicy miały też pieniądze na wyłudzaczy kamienic. W 2016 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Marzenę K. – byłą urzędniczkę ministerstwa sprawiedliwości, która z tytułu odszkodowań reprywatyzacyjnych w Warszawie dostała... ponad 38 mln zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl