Coś ważniejszego od pojednania

  

Ciągle jeszcze dominująca diagnoza obecnej społeczno-politycznej sytuacji naszego kraju brzmi: toczy się nie tylko zacięty spór polityczny, ale trwa groźna walka dwóch zwaśnionych plemion. W tej sytuacji nawoływanie do przebaczenia, pojednania i zgody wydaje się zasadne i godne pochwały. Łatwo jednak można zauważyć, że apele te wychodzą zasadniczo z jednej strony sporu.

Rodzi się podejrzenie, że tymi nawoływaniami ich autorzy chcą coś ukryć. A dlaczego te wzniosłe apele nie spotykają się z żadnym odzewem? Sam mam kłopot, ponieważ nie wiem, z kim miałbym się jednać. Niestety, wezwania o pojednanie mają u swoich podstaw błędną diagnozę. Najważniejszy problem naszej ojczyzny polega bowiem obecnie przede wszystkim na tym, że formacja, która niemal bez przerwy sprawowała władzę przez dwadzieścia parę lat, nie potrafi lub nie chce zaakceptować zasad demokracji i im się podporządkować. I aby było weselej, nazywa siebie ugrupowaniami prodemokratycznymi. Kluczem do radykalnej zmiany na lepsze sytuacji w naszej ojczyźnie jest zatem uznanie wreszcie przez totalną opozycję zasad demokratycznych i przezwyciężanie – co jest arcytrudne! – przekonania, że stanowi się „lepszą rasę”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts