Eisenbichler mistrzem świata! Polacy tym razem bez medalu. Najlepszy z naszych - Kamil Stoch

Kamil Stoch / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Polscy skoczkowie bez medalu zakończyli pierwszy konkurs Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. Mistrzem świata został Markus Eisenbichler, a najlepszy z biało-czerwonych był Kamil Stoch, zajął piąte miejsce. Stoch bardzo dobrze skoczył w drugiej serii, lecz nie udało mu się doskoczyć do podium.

Po pierwszej serii Kamil Stoch zajmował siódme miejsce, a Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce. Nie poszczęściło się Jakubowi Wolnemu, który nie wszedł do drugiej serii.

Wszyscy liczyliśmy, że lepiej będzie w drugiej serii.

Jako pierwszego z Polaków w drugiej odsłonie obejrzeliśmy Piotra Żyłę, uzyskał on 121 metrów, w dodatku kiepsko wylądował. Stało się jasne, że nie poprawi swojej pozycji. Lepiej skoczył Dawid Kubacki, który skoczył 125,5 metra. Jednak znakomicie spisał się Kamil Stoch, który uzyskał 129,5 metra i to znakomicie stylowo. Jeden z sędziów dał nawet "20" za ten skok!

Później pozostało nam tylko czekać na skoki pozostałych zawodników. Kamil Stoch był liderem i po skokach dwóch kolejnych zawodników nic się nie zmieniło. Wyprzedził go dopiero Karl Geiger, minimalnie lepszy od Polaka był też Ryoyu Kobayashi. Znakomicie odpalił Markus Eisenbichler, skacząc 135,5 metra. Wszystko zależało od Kiliana Peiera, lecz Szwajcar skoczył tyle samo co Kamil Stoch i zajął

Mistrzem świata został Markus Eisenbichler, drugi był Geiger, a trzeci Peier. Kamil Stoch po dobrym drugim skoku zajął piąte miejsce, dwunasty był Dawid Kubacki, a dziewiętnasty Piotr Żyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ratownicy blisko miejsca, gdzie są grotołazi?

/ By Jerzy Opioła - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7063357

  

- Ratownicy powoli zbliżają się do miejsca, w którym przewidują, że mogą przebywać poszkodowani - przekazał naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Dodał, że ratownikom prowadzącym akcję w jaskini Wielkiej Śnieżnej udało się przesunąć o 5 metrów.

"W tej chwili 11 ludzi - pirotechnicy i ratownicy do pomocy wchodzą do jaskini. Na późne popołudnie planujemy wejście kolejnej grupy, kolejnych dwóch pirotechników i podobne plany mamy na następną dobę"

- powiedział naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

Ich zadaniem jest przeprowadzenie mikro wybuchów, które poszerzą i wydłużą korytarz tak, by dotrzeć do miejsca, w którym, według ratowników, mogą przebywać poszukiwani grotołazi.

Jan Krzysztof poinformował, że w tego typu akcjach używa się niewielkiej ilości materiałów wybuchowych.

"Przy tego typu akcjach używa się mikro ładunków, miko zapalników. Dzisiaj dojedzie do nas dostawa kilograma ładunków wybuchowych, co wystarczy na bardzo długo"

- powiedział Jan Krzysztof.

Dodał, że po wyjściu z jaskini otrzymał informację, że ratownikom udało się przesunąć o 5 metrów.

"Dotarli do miejsca trochę wygodniejszego - takiego, w którym można się chwilami wyprostować"

- przekazał naczelnik TOPR.

Poinformował, że tej chwili najwięcej czasu zajmuje transport materiału, który powstaje na skutek wybuchu.

"W wielu miejscach nie ma możliwości przesunięcia nawet małego kamienia obok człowieka (....) To przejście do tego obszerniejszego fragmentu pozwala łatwiej pakować ten materiał"

- mówił Jan Krzysztof.

Podkreślił też, że ratownicy powoli zbliżają się do miejsca, w którym przewidują, że mogą przebywać poszkodowani.

"Przewidujemy, ale oczywiście żadnej pewności nie mamy" 

- zaznaczył naczelnik TOPR.

Jan Krzysztof przekazał, że jednym z problemów, z którym mierzą się ratownicy jest zimno w jaskini. Temperatura wynosi 4 stopnie Celsjusza i jest bardzo wilgotno.

"Pracujemy w lodówce, w pełnej wilgotności. Zobaczymy jak ta sprawa się potoczy"

- stwierdził.

Dodał, że jeżeli kolejnym grupom "uda się zdobywać kolejne metry, to w ciągu kilkudziesięciu godzin powinni dotrzeć z drugiej strony do tego rejonu zaginięcia".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl