Plucie na Polaków stało się modne? Kolejny skandaliczny występ na pseudokonferencji w Paryżu

Konferencja w Paryżu / youtube.com/print screen

  

Po haniebnym występie Jana Tomasza Grossa, który podczas pseudokonferecji w Paryżu stwierdził, że "na polskiej wsi wymordowano więcej Żydów... niż w niemieckich obozach koncentracyjnych" doszło do kolejnego skandalu. Jeden z mówców insynuował polskim władzom chęć zafałszowania historii. W emocjonalnym wystąpieniu sugerował, że Polacy chcą wykopywać szczątki żydowskich ofiar z anonimowych grobów, rozsianych po Polsce i włożyć tam kamienie.

Mówca histerycznie krzycząc, zarzucał Polakom chęć zniszczenia historycznych relacji, świadectw i dokumentów znajdujących się w archiwach, by zastąpić je podróbkami.

"Trzeba wmówić, żyjącym jeszcze ofiarom i świadkom, że nie widzieli, tego co widzieli. Trzeba wykopać szczątki żydowskich ofiar z anonimowych grobów, rozsianych po Polsce i włożyć tam kamienie"

- insynuował naukowiec.

Dostrzegając jednak, że porusza się w oparach absurdu i stwierdził, że tego zrobić się nie da.

"Pozostają tylko zaklęcia i mistyfikacje. Odprawianie publicznych rytuałów. Budowanie alternatywnej wizji historii zagłady, w której miliony Polaków masowo ratują Żydów, narażając swoje życie, ginąc.
A Żydzi mieszkają sobie jak u Pana Boga „za piecem” w swoich autonomicznych prowincjach i gettach, podarowanych im przez Niemców. By w końcu palić swoich braci Żydów w krematoriach, bo i takie plugawe, antysemickie dowcipy można w Polsce dzisiaj usłyszeć w telewizji państwowej"

- kontynuował, z widocznym zacietrzewieniem na twarzy. 

Po tych słowach z Sali odezwały się okrzyki: Kłamstwo! Mówca kontynuował jednak swój absurdalny wywód.

Panika moralna, w jaką wpadamy zawsze, gdy na scenie publicznej pojawia się temat zagłady Żydów. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak się dzieje?

- ubolewał, tym razem już w rzewnym tonie prelegent.

Poniżej fragment histerycznego popisu podczas paryskiej konferencji "Nowa polska szkoła historii Zagłady". („La nouvelle école polonaise d’histoire de la Shoah”)

Fragment paryskiej konferencji "Nowa polska szkoła historii Zagłady". Przemówienie jak się nie mylę prof. Jacka Leociaka. Wrzask, emocje, mówienie, że "Polacy chcą wykopywać z grobów kości Żydów i wrzucać tam kamienie". Nigdy czegoś takiego na konferencji naukowej nie widziałem

- czytamy we wpisie pod filmem umieszczonym na portalu Youtube.com

Nie podejmujemy się komentować bredni wypowiedzianych podczas paryskiej konferencji, ale z dziennikarskiego obowiązku musieliśmy ten "występ" odnotować.  

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, youtube.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Estonia: Ambasador Rosji wezwany do MSZ. Chodzi o jego wypowiedź o "wyzwoleniu" Tallina

/ flickr.com/Heikki Siltala/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Rosyjski ambasador Aleksandr Pietrow został w piątek wezwany do estońskiego MSZ w związku z wypowiedziami o wyzwoleniu Tallina przez Armię Czerwoną 22 czerwca 1944 roku, przy okazji 75. rocznicy tego wydarzenia.

Jak poinformowało estońskie radio publiczne ERR, Pietrow spotkał się z szefem departamentu politycznego w MSZ Lembitem Uibo; na spotkaniu omówione zostały - jak podano - kwestie historyczne dotyczące wydarzeń z 22 września 1944 r.

Wezwanie rosyjskiego ambasadora do MSZ zapowiedział w czwartek szef tego resortu Urmas Reinsalu. Miało to związek z wypowiedzią Pietrowa dla agencji TASS opublikowaną na początku tygodnia, która odnosiła się do 75. rocznicy wyzwolenia republiki bałtyckiej spod okupacji niemieckiej.

Według Reinsalu, ambasador w swojej wypowiedzi podkreślił, że mieszkańcy Estonii "szanują bohaterskie czyny żołnierzy ZSRR, które doprowadziły do wyzwolenia Estonii". Przypomniał też, że w szeregach Armii Czerwonej walczyli przedstawiciele wielu narodowości, w tym również "bohaterscy" estońscy żołnierze. Zdaniem ministra sposób przedstawienia tych wydarzeń mija się z prawdą i jest niezgodny z konstytucyjnymi podstawami estońskiej republiki.

Minister podkreślił, że na skutek tych wydarzeń Estonia została zajęta, a stanowisko władz kraju do obu okupacji jest w takich historycznych okolicznościach "wyraźnie negatywne".

Szef MSZ przypomniał, że kiedy jednostki Armii Czerwonej zajęły Tallin w 1944 r., oddziałów niemieckich nie było już w mieście, a powracający z Finlandii estońscy ochotnicy stawiali opór. Ostatecznie na baszcie "Długi Herman" na tallińskiej starówce trójkolorową niebiesko-czarno-białą flagę narodową zastąpiono flagą czerwoną.

Rosyjski ambasador podkreślił w wywiadzie, że w związku z wyzwoleniem spod okupacji niemieckiej w wielu estońskich miastach odbywają się uroczystości upamiętniające te wydarzenia organizowane wspólnie z weteranami czy stowarzyszeniami.

Przypomniał też, że dla uczczenia 75. rocznicy wyzwolenia Tallina 22 września odbędzie się pokaz fajerwerków, któremu towarzyszyć będą artyleryjskie salwy honorowe. Jest to część organizowanego w 2019 r. i 2020 r. przez rosyjskie ministerstwo obrony programu "Pamięć Zwycięstwa", tj. obchodów jubileuszu wyzwolenia radzieckich miast oraz wschodnio-europejskich stolic od nazistowskich najeźdźców.

W lipcu estońskie MSZ w związku ogłoszeniem przez Moskwę takiego sposobu upamiętnienia wojennych wydarzeń wystosowało protest, w którym inicjatywę Rosji uznało za niedopuszczalną. "Ponowne zajęcie Tallina nie przyniosło Estonii wolności, zamiast tego przyniosło sowiecką okupację, która trwała pół wieku" - oświadczył wtedy Reinsalu.

Estońska Socjalistyczna Republika Radziecka powstała w 1940 r. po aneksji przez ZSRR (w latach 1941-44 pod okupacją niemiecką) i funkcjonowała do 20 sierpnia 1991 r., kiedy to ogłoszono niepodległość kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl