Plucie na Polaków stało się modne? Kolejny skandaliczny występ na pseudokonferencji w Paryżu

Konferencja w Paryżu / youtube.com/print screen

  

Po haniebnym występie Jana Tomasza Grossa, który podczas pseudokonferecji w Paryżu stwierdził, że "na polskiej wsi wymordowano więcej Żydów... niż w niemieckich obozach koncentracyjnych" doszło do kolejnego skandalu. Jeden z mówców insynuował polskim władzom chęć zafałszowania historii. W emocjonalnym wystąpieniu sugerował, że Polacy chcą wykopywać szczątki żydowskich ofiar z anonimowych grobów, rozsianych po Polsce i włożyć tam kamienie.

Mówca histerycznie krzycząc, zarzucał Polakom chęć zniszczenia historycznych relacji, świadectw i dokumentów znajdujących się w archiwach, by zastąpić je podróbkami.

"Trzeba wmówić, żyjącym jeszcze ofiarom i świadkom, że nie widzieli, tego co widzieli. Trzeba wykopać szczątki żydowskich ofiar z anonimowych grobów, rozsianych po Polsce i włożyć tam kamienie"

- insynuował naukowiec.

Dostrzegając jednak, że porusza się w oparach absurdu i stwierdził, że tego zrobić się nie da.

"Pozostają tylko zaklęcia i mistyfikacje. Odprawianie publicznych rytuałów. Budowanie alternatywnej wizji historii zagłady, w której miliony Polaków masowo ratują Żydów, narażając swoje życie, ginąc.
A Żydzi mieszkają sobie jak u Pana Boga „za piecem” w swoich autonomicznych prowincjach i gettach, podarowanych im przez Niemców. By w końcu palić swoich braci Żydów w krematoriach, bo i takie plugawe, antysemickie dowcipy można w Polsce dzisiaj usłyszeć w telewizji państwowej"

- kontynuował, z widocznym zacietrzewieniem na twarzy. 

Po tych słowach z Sali odezwały się okrzyki: Kłamstwo! Mówca kontynuował jednak swój absurdalny wywód.

Panika moralna, w jaką wpadamy zawsze, gdy na scenie publicznej pojawia się temat zagłady Żydów. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak się dzieje?

- ubolewał, tym razem już w rzewnym tonie prelegent.

Poniżej fragment histerycznego popisu podczas paryskiej konferencji "Nowa polska szkoła historii Zagłady". („La nouvelle école polonaise d’histoire de la Shoah”)

Fragment paryskiej konferencji "Nowa polska szkoła historii Zagłady". Przemówienie jak się nie mylę prof. Jacka Leociaka. Wrzask, emocje, mówienie, że "Polacy chcą wykopywać z grobów kości Żydów i wrzucać tam kamienie". Nigdy czegoś takiego na konferencji naukowej nie widziałem

- czytamy we wpisie pod filmem umieszczonym na portalu Youtube.com

Nie podejmujemy się komentować bredni wypowiedzianych podczas paryskiej konferencji, ale z dziennikarskiego obowiązku musieliśmy ten "występ" odnotować.  

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, youtube.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts