Duże inwestycje w stolicy poczekają

/ mati foto

  

W ubiegłym roku na 153 złożone wnioski wydano 29 decyzji o odmowie wydania warunków zabudowy dla dużych inwestycji – poinformowało Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego w Warszawie. 30 wniosków pozostało bez rozpatrzenia ze względu na braki formalne.

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego poinformowało, że w ubiegłym roku do urzędu wpłynęły 153 wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla obiektów kubaturowych o powierzchni całkowitej powyżej 15 tys. mkw. i wysokości powyżej 30 m, dla obiektów przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych państw obcych oraz organizacji międzynarodowych naczelnych, a także centralnych organów administracji państwowej, wykraczających zasięgiem poza granice dzielnicy.

Na 153 złożone wnioski wydano 29 decyzji odmownych, 30 wniosków zostało pozostawionych bez rozpatrzenia ze względu na braki formalne. W 47 przypadkach wydano decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji. Pozostałe wnioski – jak poinformował urząd – są w trakcie rozpatrywania.

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego zaznaczyło, że w powyższej liczbie znalazły się wyłącznie wnioski znajdujące się w kompetencjach biura, które złożono po raz pierwszy w 2018 r. Nie ma za to wniosków przekazanych przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze do ponownego rozpatrzenia i wniosków o zmianę lub przeniesienie decyzji. Jak napisano – nie ma w niej również wniosków o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Biuro podkreśliło również, że znacznie więcej decyzji dotyczących warunków zabudowy wydają urzędy dzielnic, przy czym są to decyzje dla inwestycji poniżej 15 tys. mkw. i nieprzekraczających 30 m wysokości.

"Każde postępowanie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest inne, ale najczęstszą przyczyną odmowy są negatywne uzgodnienia lub brak uzasadnienia w analizie obszarowej dla budynku o takich gabarytach jak we wniosku. Po zapoznaniu się z wynikami analizy wnioskodawca ma możliwość skorygowania swojego wniosku, by jego parametry odpowiadały sąsiedztwu z obszaru analizy, a w razie braku takiej korekty organ wydaje decyzję odmowną w oparciu o zebrane w sprawie dowody"

– napisało w odpowiedzi Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego.

Zaznaczono również, że BAiPP w ubiegłym roku wydał 64 decyzje umarzające postępowanie, a reszta decyzji ze 175 wydanych w roku ubiegłym "to przeniesienia, zmiany decyzji, wygaszenia itp.". Podkreślono również, że decyzje wydane w 2018 r. w mniejszości dotyczą wniosków z tego roku.

"Część wniosków o wydanie decyzji o warunki zabudowy kończy się pozostawieniem sprawy bez rozpatrzenia z powodu braków formalnych, część wycofaniem przez inwestora wniosku i wydaniem decyzji umarzającej postępowanie, albo umarzana jest z urzędu po wejściu w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bardzo często postępowania kończą się w kolejnych latach przez to, że są zawieszane z urzędu na dziewięć miesięcy ze względu na trwającą procedurę uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo na wniosek inwestora, który to może wystąpić o zawieszenie w każdym momencie postępowania, nie musząc nawet podać przyczyny takiego wystąpienia"

– pisze BAiPP.

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego zaznaczyło również, że w 2018 r. wydało 604 decyzje, w tym łącznie warunki zabudowy i cel publiczny – to 208 decyzji (warunki zabudowy, a także ich zmiany, przeniesienia, umorzenia), pozwolenia na budowę – 335.

Urzędy dzielnic wydały 11 tys. 620 decyzji, w tym warunki zabudowy i cel publiczny – 3505, pozwolenia na budowę – 6208.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl