Petru ma zerowe poparcie, więc... patrzy w stronę Lubnauer. Ten serial nie ma końca!

Ryszard Petru / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Czy Ryszard Petru zdecyduje się na wielki powrót do Nowoczesnej? Były lider tej partii "puszcza oczko" do Katarzyny Lubnauer, a ta... daje mu nadzieję. Ale nie na klub federacyjny, o jakim marzy, a na powrót do partii, którą sam założył. Granice absurdu dawno już przekroczono, ale jak widać - niewykluczona jest kolejna odsłona.

Ryszard Petru znów zabłysnął "genialnym" pomysłem i po tym, jak zdecydował się opuścić partię, którą stworzył i która miała jego nazwisko w nazwie, postanowił... zaproponować klub federacyjny Teraz Nowoczesna.

Okazało się jednak, że Katarzyna Lubnauer wcale nie jest chętna do tego, by wchodzić w sojusz z partią Petru. Jednak już co do powrotu Petru do Nowoczesnej - ma inne zdanie.

"Jeżeli Ryszard Petru zwróci się z propozycją powrotu do Nowoczesnej, do klubu i będzie zgoda wszystkich członków klubu Nowoczesnej, to ja nie widzę przeszkód. Natomiast ja nie uważam, żeby dobrym pomysłem była federacja. Jesteśmy przywiązani do nazwy Nowoczesna i do klubu w tym kształcie. Po drugie, my musimy mieć swobodę decydowania o tym w jaki sposób głosujemy, w jaki sposób wypowiadamy się w imieniu partii Nowoczesna"

- powiedziała dziś na antenie TVN 24.

W zasadzie takie rozwiązanie nikogo by już nie zdziwiło. Wokół Nowoczesnej w tej kadencji Sejmu działy się takie rzeczy, jakie nie śniły się nawet najbardziej odważnym mitomanom.

Działania Petru wcale nie muszą być pozbawione logiki. Wystarczy przytoczyć tylko wyniki jednego z ostatnich sondaży, w których jego partia uzyskała okrągłe zero procent. I wszystko jasne...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN 24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tam można głosować tylko na separatystów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/mohamed hassan/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W blisko połowie gmin w Katalonii, w których 26 maja odbędą się wybory do lokalnych władz, wyborcy będą mogli głosować tylko na ugrupowania separatystyczne - wynika z przedstawionych dziś szacunków dziennika “El Mundo”.

Gazeta podkreśla, że w ponad 43 proc. spośród 408 gmin tego północno-wschodniego regionu Hiszpanii poza ugrupowaniami separatystycznymi nie wystawiają swoich kandydatów inne partie polityczne, w tym te o zasięgu ogólnokrajowym. Szacunki dziennika są oparte o bazę danych katalońskiej komisji wyborczej.

“Sytuacja ta dotyczy głównie bardzo małych gmin, słabo zaludnionych. Swoich kandydatów nie wystawili tam socjaliści, Partia Ludowa, Ciudadanos, En Comu Podem, ani nawet Vox” - napisał dziennik “El Mundo”.

Głosowanie do samorządów gminnych odbędzie się w Hiszpanii w niedzielę, równolegle z wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz do autonomicznych władz regionów.

Głównymi separatystycznymi ugrupowaniami Katalonii są blok Razem dla Katalonii (JxCat), Republikańska Lewica Katalonii (ERC), a także Kandydatura Jedności Ludowej (CUP). W 135-osobowym regionalnym parlamencie mają one odpowiednio po 34, 32 i 4 mandaty.

W czwartek partie separatystyczne odrzuciły w parlamencie Katalonii kandydaturę do Senatu szefa regionalnych socjalistów, Miquela Icety. Premier Hiszpanii Pedro Sanchez widział go na stanowisku przewodniczącego wyższej izby krajowego parlamentu.

Od lutego przed Sądem Najwyższym w Madrycie toczy się proces przeciwko 12 politykom z Katalonii oskarżonym o rebelię, bunt, nieposłuszeństwo oraz malwersację środków publicznych w związku z organizacją nielegalnego plebiscytu niepodległościowego w tym regionie w 2017 r.

Czterech z oskarżonych zdobyło w wyborach 28 kwietnia 2019 r. mandat deputowanych: Oriol Junqueras, Josep Rull, Jordi Turull oraz Jordi Sanchez. Inny z sądzonych w Madrycie separatystów, Raul Romeva, został z kolei wybrany do Senatu.

W niedzielę Sąd Najwyższy orzekł możliwość wykonywania funkcji parlamentarzysty przez pięciu oskarżonych separatystów. We wtorek wezmą oni udział w inauguracyjnym posiedzeniu hiszpańskich Kortezów Generalnych. SN zastrzegł jednak, że ostateczną decyzję w sprawie ewentualnego zawieszenia ich mandatów mogą podjąć prezydia Kongresu Deputowanych i Senatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl