Opozycja, kiedy tylko usłyszała, kto z Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego, przystąpiła do ataku.

"Reakcja opozycji na nasze listy do Parlamentu Europejskiego pokazuje, że są one mocne i dobrze skompletowane, zbudowane"

- powiedział Tomasz Poręba w audycji „Wydarzenia i opinie” na antenie Polsatu News.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości skrytykował także działania Koalicji Europejskiej, jaką zapoczątkował Grzegorz Schetyna. Według niego - niewiele łączy wszystkie partie, wchodzące w skład takiej koalicji.

"Natomiast co do zjednoczonej opozycji, mogę tylko powiedzieć że nic ich nie łączy, wszystko ich dzieli poza jednym – tym aby odsunąć za wszelką cenę PiS od władzy, bo trudno mi sobie wyobrazić koalicję, jakąś logiczną, spójność czy też jakąś programową współpracę pomiędzy taką formację jak partie tak skrajnie antyklerykalne jak reprezentowane przez panią Nowacką czy panią Wielgus a np. politykami którzy reprezentują formacje, które odwołują się wprost do wartości chrześcijańskich. Taką formacją na pewno jest PSL"

– stwierdził Tomasz Poręba .

W sobotę odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Poręba zapowiada, że jej formuła na pewno będzie niezwykle ciekawa.

"To będzie konwencja, myślę, w bardzo ciekawym formacie, chyba dotychczas niespotykanym w naszym kraju, ciekawym formacie, podczas której zaprezentujemy zarówno podsumowanie ostatnich lat. Będą też wyznaczone przez naszych liderów cele na przyszłość. Będzie kilka takich wystąpień, które będą miały z jednej strony charakter podsumowania, a z drugiej będą stwarzały perspektywę na kolejne miesiące"

- powiedział.

Dopytywany o to, jak konkretnie wyglądać będzie program konwencji, nie chciał zdradzić zbyt wiele. Zapewnił jednak, że wszyscy, którzy zdecydują się ją obejrzeć, nie będą żałować.

"Mogę tylko powiedzieć, że to będzie taki format, który będzie skupiał na sobie dużą uwagę, budził duże zainteresowanie. Będzie miał taki charakter twórczej intelektualnej debaty i na pewno każdy, kto śledzi polską politykę i każdy kto jutro o godzinie 11:00 będzie chciał obejrzeć tę konwencję, się nie zawiedzie, bo inna niż dotychczas. Będzie taką konwencją, która na pewno nie będzie klasyczną konwencją, jak wszystkie dotychczas organizowane w naszym kraju"

- podkreślił.

Ale jest jedna rzecz, o której już mogliśmy dowiedzieć się dziś. To hasło, z jakim PiS pójdzie do eurowyborów.

"Naszym hasłem jest obecnie to, które osobiście bardzo lubię i jestem do niego przywiązany. To hasło z ostatniej naszej konwencji w grudniu, tzn. Polska sercem Europy. Chcemy być takim bijącym sercem Europy, sercem Europy w której dużo się dzieje, wypływają pomysły na silną, zjednoczoną, dobrze funkcjonującą UE, szanującą się wzajemnie w środku"

- zakończył Tomasz Poręba.