Szef sztabu PiS ujawnia kulisy partyjnej konwencji: Wyznaczymy cele na kolejne lata

W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja PiS, na której podsumujemy dokonania rządu. Szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba uchyla rąbka tajemnicy i zapowiada, że w trakcie konwencji wyznaczone zostaną cele na kolejne lata, w tym te dotyczące sfery szeroko rozumianej gospodarki. Planowane są także wystąpienia lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

zdję
pis.org.pl

Europoseł Poręba, który decyzją Komitetu Politycznego został jednogłośnie wybrany na szefa sztabu wyborczego ugrupowania w zbliżającej się kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, zaznaczył, że nie będzie to konwencja wyborcza.

Będzie to konwencja podsumowująca dotychczasowe dokonania rządu, wskazująca co udało się zrobić, a co za tym idzie, podkreślająca naszą wiarygodność. Zostaną też wskazane pewne perspektywy na przyszłość, wyznaczymy cele na kolejne lata, w tym te dotyczące sfery szeroko rozumianej gospodarki.
- zapowiedział Poręba.

Polityk nie chciał jednak poinformować o szczegółach tych propozycji.

O tym będą mówić w sobotę liderzy PiS.
- zaznaczył Poręba.

Dodał, że sobotnia konwencja PiS odbędzie się w warszawskiej Hali Expo, a jej rozpoczęcie planowane jest na godz. 11:00. Wystąpienia mają wygłosić prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także „kilku innych czołowych polityków PiS”.

Celem konwencji jest zmobilizowanie naszych działaczy i sympatyków, bo ten rok jest kluczowy z punktu widzenia dalszego kierunku rozwoju Polski. To będzie rok decydujący o rozkładzie sił politycznych w Polsce. Wierzymy, że nasze dotychczasowe dokonania przełożą się na poparcie w nadchodzących wyborach.
- dodał europoseł.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PiS #polityka #Tomasz Poręba #konwencja #wybory

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo