Kontrakt na AMPV dla US Army

/ wikipedia.eng / public domain

  

Wojska lądowe Stanów Zjednoczonych zleciły koncernowi BAE Systems dwa kontrakty o wartości 575 mln dolarów na produkcje małoseryjną transporterów AMPV (ang. Armored Multi-Purpose Vehicle).

Kontrakty, jakie zlecono BAE Systems są częścią większej umowy ramowej z 2014 roku. Porozumienie przewidywało dostawę łącznie 289 pojazdów AMPV w produkcji przedseryjnej za około 1,2 mld dolarów. Platforma AMPV ma zastąpić obecnie używany w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych transporter opancerzony M113, wykorzystywany przez brygadowe zespoły bojowe (ABCT). Jest to konstrukcja z czasów tzw. zimnej wojny, której modyfikacje i implementacja nowoczesnych technologii wojskowych są utrudnione ze względu na swoją budowę. Odbija się to na możliwościach bojowych maszyny oraz na bezpieczeństwie załogi.

AMPV korzystając z rozwiązań bojowego wozu piechoty Bradley i zmodernizowanego działa samobieżnego M109 uzyskać ma pewien stopień kompatybilności, co ułatwi serwis i logistykę. Nowa konstrukcja zapewniać ma większe bezpieczeństwo załodze oraz większą mobilność dzięki możliwości zamontowania lepszych podzespołów. AMPV ma być produkowany m.in. w wariantach wozów pomocy technicznej, dowodzenia, ewakuacji medycznej i wsparcia ogniowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"7x24" już w niedzielę!

Katarzyna Gójska / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, godz. 9:06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl