Śmigłowce dla Marynarki Wojennej Brazylii

Śmigłowce wykorzystywane są przez wiele państw świata, m.in. przez Szkocję. / flickr.com

  

Marynarka Wojenna Brazylii zamówiła w tym miesiącu trzy lekkie śmigłowce Airbus H135. Maszyny trafić mają do eskadry śmigłowców wielozadaniowych (EsqdHU-1), operujących w ramach lotnictwa morskiego.

Jednostki mają operować z bazy morskiej São Pedro da Aldeia Naval Air Base. Maszyny zostaną wyposażone w radar meteorologiczny, wciągarkę oraz pływaki awaryjne. Co więcej, dwa ze śmigłowców otrzymają zestawy ratownictwa medycznego. 

Głównymi zadaniami, jakie będą realizowane za pośrednictwem lekkich śmigłowców Airbus H135 to m.in. inspekcje morskie, operacje specjalne, transport ludzi i sprzętu, ewakuacja medyczna oraz działania poszukiwawczo-ratownicze. Helikoptery zastąpią obecnie używane do tych celów jednostki Eurocopter AS355.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"7x24" już w niedzielę!

Katarzyna Gójska / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, godz. 9:06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl