Śmigłowce dla Marynarki Wojennej Brazylii

Śmigłowce wykorzystywane są przez wiele państw świata, m.in. przez Szkocję. / flickr.com

  

Marynarka Wojenna Brazylii zamówiła w tym miesiącu trzy lekkie śmigłowce Airbus H135. Maszyny trafić mają do eskadry śmigłowców wielozadaniowych (EsqdHU-1), operujących w ramach lotnictwa morskiego.

Jednostki mają operować z bazy morskiej São Pedro da Aldeia Naval Air Base. Maszyny zostaną wyposażone w radar meteorologiczny, wciągarkę oraz pływaki awaryjne. Co więcej, dwa ze śmigłowców otrzymają zestawy ratownictwa medycznego. 

Głównymi zadaniami, jakie będą realizowane za pośrednictwem lekkich śmigłowców Airbus H135 to m.in. inspekcje morskie, operacje specjalne, transport ludzi i sprzętu, ewakuacja medyczna oraz działania poszukiwawczo-ratownicze. Helikoptery zastąpią obecnie używane do tych celów jednostki Eurocopter AS355.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezydenci miast chcą ponad 100 mln zł za... reformę oświaty. Premier ostudza zapędy! "Liczby nie kłamią"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jest odpowiedź na happening prezydentów kilku dużych miast, którzy przyjechali do Warszawy, by w blasku fleszy złożyć w Ministerstwie Finansów... przedsądowe wezwanie do zapłaty za koszty poniesione przez samorządy w wyniku reformy edukacji. Premier Mateusz Morawiecki podał konkretne liczby, dotyczące kwot, jakie wpływają do samorządów. Jest to dużo więcej, niż za czasów PO-PSL, dlatego sprawni samorządowcy powinni sobie z tym "kłopotem" poradzić bez problemów.

Przedsądowe wezwania do zapłaty złożone zostały w Ministerstwie Finansów przez przedstawicieli 10 największych miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. Złożone przez nich wezwania do zapłaty opiewają na łączną kwotę ponad 103 mln zł. Chodzi o koszty poniesione przez te samorządy w 2017 roku w związku z dostosowaniem szkół do zmian w oświacie. Jak zaznaczyli samorządowcy, są to tylko wydatki na cele infrastrukturalne.

Wezwanie do zapłaty złożone przez samorząd Białegostoku opiewa na kwotę ponad 2,142 mln zł, Bydgoszczy – 3,479 mln zł, Gdańska – 3,028 mln zł, Krakowa – 4,318 mln zł, Lublina – 2,752 zł, Łodzi – 2,431 mln zł, Poznania – 9,501 mln zł, Rzeszowa – 8,438 mln zł, Warszawy – 56,589 mln zł, Wrocławia – 10,773 mln zł.

Dziś na te wezwania odpowiedział sam Mateusz Morawiecki. Został o to zapytany na konferencji prasowej.

"Liczby nie kłamią – otóż mamy sytuację taką, że w ciągu czterech lat Prawa i Sprawiedliwości samorządy wojewódzkie, powiatowe, gminne, otrzymały z wyniku przyrostu CIT i PIT około – podaję liczbę około, bo ten czwarty rok się jeszcze nie skończył – około 21-22 mld złotych"

– powiedział premier.

A jak było za poprzednich rządów? Widać różnicę...

"A teraz, jaka była delta, jaki przyrost przez 8 lat rządów PO? 12 mld złotych, a więc uwzględniając inflację, to, że tam było 8 lat, a tu są cztery, mniej więcej trzy razy więcej otrzymują samorządy środków z budżetu dzięki uszczelnieniu podatkowemu, podatku VAT, PIT i CIT, wyeliminowaniu – do pewnego stopnia, bo to nie jest jeszcze zadanie skończone – szarej strefy"

– zaznaczył Morawiecki.

Jaki to ma związek z roszczeniami samorządowców?

"Samorządy mają sporo środków dzięki efektywności państwa i myślę, że w tych środkach powinno się znaleźć bardzo dużo miejsca również na ewentualne przesunięcia finansowe, które samorządy uważają za właściwe, uważają za słuszne"

– podsumował szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl