Antypolska konferencja

  

W Paryżu trwa dwudniowa konferencja zorganizowana m.in. przez École des hautes études en sciences sociales (Wyższa Szkoła Nauk Społecznych) i przez utrzymywany z pieniędzy polskich podatników PAN. Zatytułowano ją „Nowa polska szkoła historii Holokaustu”, a prelegentami są m.in. Jan Grabowski, Jan Tomasz Gross, Barbara Engelking i Anna Bikont. Całe to towarzystwo znane jest z antypolskiej retoryki i nietrudno przewidzieć, że się wpisze w mowę nienawiści, którą zaprezentowali ostatnio przedstawiciele władz Izraela.

Dzisiaj konferencję rozpoczyna wystąpienie Joanny Tokarskiej-Bakir pt. „Pogrom kielecki”. Ta pani parę dni temu w wywiadzie dla niemieckiej Fundacji Gerdy Henkel, założonej przez siostrę Josta Henkela, niemieckiego przedsiębiorcy, który pomógł Hitlerowi dojść do władzy, obarczyła polskich cywilów winą za pogrom na Żydach w Kielcach w 1946 r. Zdumiewające, że nie ma żadnej reakcji przedstawicieli władz w Polsce, którzy powinni się przeciwstawić takim spektaklom nienawiści. Jedynie Światowe Porozumienie Polskich Patriotów, reprezentujące Polonię, wystosowało list otwarty, w którym zaprotestowało przeciwko tak jednostronnemu doborowi prelegentów. Tylko oni!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts