Jaki o starcie do europarlamentu: Tam toczy się spór, który dotyczy spraw dla mnie bardzo istotnych

Patryk Jaki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Patryk Jaki jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy z trzeciego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego – pisaliśmy na niezalezna.pl. Wiceminister sprawiedliwości pytany przez Katarzynę Gójską o start w eurowyborach ocenił, że według analiz mogą zrobić rekordowy wynik. „Jeżeli dołoży się tam trochę pracy, to może się okazać, że moja skromna postać może zrobić różnicę” – powiedział Jaki.

Portal Niezalezna.pl we środę dowiedział się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do rządu, że wiceminister Jaki jest kandydatem w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Patryk Jaki pytany o swój start w wyborach stwierdził, że „zobaczymy jak ostatecznie będzie”.

Wybory do parlamentu Europejskiego charakteryzują się tym, że raczej mają charakter ogólnopolski. Jak widać tutaj okręgi są znacznie większe. Ja rozumiem, że intencja jest taka, żeby pomóc zdobyć tam rekordowy wynik, tzn. żeby zdobyć tam czwarty mandat, na co według dzisiejszych spekulacji, czy analiz matematycznych dzisiaj jest szansa. Jeżeli dołoży się tam trochę pracy, to może się okazać, że moja skromna postać może zrobić różnicę. Zobaczymy

- mówił wiceminister.

Był dopytywany przez prowadzącą o jego 3. miejsce na liście w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Czas pokazuje, że trzeba poczekać zawsze do rejestracji list, a do tego czasu jeszcze wiele rzeczy może się zmienić. A co do zasady, my uważamy, że rzeczywiście trzeba przyłożyć bardzo dużo siły do walki o wybory do Parlamentu Europejskiego – mówił.

Według Jakiego Parlament Europejski „staje się jednym z najważniejszych miejsc sporu dotyczących Polski, nie tylko, również przyszłości Europy”.

„To właśnie w europarlamencie będzie się toczył spór, który w tej chwili też się toczy dotyczący spraw dla mnie bardzo istotnych, tzn. cywilizacyjnych. Niestety bardzo bliskie mi wartości chrześcijańskie, katolickie są w dużej defensywie w Europie i to jest to miejsce, gdzie trzeba się bardzo mocno postawić”.

- mówił Patryk Jaki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl