Ciała górników już na powierzchni

/ No machine-readable author provided. Ewkaa assumed (based on copyright claims). [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

  

Dwaj górnicy, którzy zginęli w kopalni Murcki-Staszic, zostali przetransportowani na powierzchnię – podali przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej. Rodzinom udzielono pomocy psychologicznej. Przyczyny wypadku wyjaśnia nadzór górniczy.

Dwaj pracownicy działu wentylacji zmarli 900 m pod ziemią. Prawdopodobnie znaleźli się w atmosferze niezdatnej do oddychania. Nieprzytomnych kolegów znaleźli inni górnicy. Wezwany lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn. Mieli 32 i 36 lat. Rejon kopalni, w którym doszło do tragedii, został wyłączony z pracy.

"Górnicy zostali już przetransportowani na powierzchnię. Ich bliskim została udzielona pomoc psychologiczna. Przyczyny wypadku będzie wyjaśniał Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach"

– powiedział rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski.

Nie jest jasne, dlaczego górnicy znaleźli się w miejscu, w którym atmosfera nie nadawała się do oddychania. Nie wiadomo też na razie, czy skorzystali z aparatów ucieczkowych.

Do podobnego wypadku doszło w czerwcu 2005 r. w kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej. Wówczas szef działu wentylacji i jego zastępca zginęli 790 m pod ziemią, kiedy niezgodnie z przepisami weszli w odizolowany wcześniej rejon kopalni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl