Tomasz Sakiewicz ostro o Tusku: Będzie kojarzony tylko z jednym „Panowie, policzmy głosy”

Tomasz Sakiewicz / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Z czym kojarzy się powrót Donalda Tuska do polskiej polityki? Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz nie ma wątpliwości, że przypomina się "liczenie głosów" z czerwca 1992 roku. Sakiewicz twierdzi również, że zbliża się koniec Unii Europejskiej w obecnym wymiarze.

Donald Tusk otwarcie twierdzi, że nie jest bezstronny w sporze politycznym w Polsce, co kontrastuje jego rolą szefa Rady Europejskiej. O tym, że nie jest on faktycznym reprezentantem Polski na unijnych korytarzach mówiono dziś w programie "Minęła 20" na antenie TVP Info, prowadzonym przez Michała Rachonia.

"W Unii Europejskiej stosuje się wiele narzędzi wobec Polski, a Donald Tusk to wspiera. Chodzi o to, żeby osłabić pozycję konkurenta. Unia używa jego do zbudowania alternatywy dla tego rządu. To jest na krótką metę. Taka Unia, której animacją jest Donald Tusk, to szczyt patologii i to się kończy. Ten bunt, który idzie przez Europę, ogarnie europarlament i dla takich polityków nie będzie miejsca"

- mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Jak dodał, powrót Tuska do polskiej polityki nie będzie dla niego łatwy, bo jego ugrupowanie będzie kojarzone z niechlubną przeszłością byłego premiera.

"Ruch 4 Czerwca będzie kojarzony tylko z jednym: "Panowie, policzmy głosy". Wydaje się, ten 4 czerwca 1989 został zakończony nocą teczek"

- zakończył Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy prokuratorzy i technicy kryminalistyczni rozpoczęli prace w Smoleńsku

/ arch.

  

W Smoleńsku przebywają dziś polscy prokuratorzy i technicy kryminalistyczni. Prokuratura Krajowa zapowiadała, że wezmą oni udział w czynnościach procesowych na terenie lotniska Smoleńsk Północny, związanych z oględzinami wraku Tu-154M.

Krótko przed godz. 9 czasu lokalnego (8 czasu polskiego) samochód z prokuratorami wjechał na teren lotniska wojskowego Smoleńsk Północny.

Jak informowała Prokuratura Krajowa, kolejny wyjazd prokuratorów do Smoleńska jest wynikiem realizacji wniosków o pomoc prawną, kierowanych przez Zespół Śledczy Nr I PK do rosyjskiej Prokuratury Generalnej. Zespół Śledczy zwracał się m.in. o przeprowadzenie dodatkowych oględzin elementów konstrukcyjnych Tu-154M.

8 maja br. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że zaakceptował polski wniosek o ponowne oględziny wraku Tu-154M i że pod koniec maja odbędą się "szczegółowe" oględziny "w obecności polskich przedstawicieli". Według Komitetu mają oni uzyskać dostęp m.in. do elementów konstrukcyjnych i agregatów samolotu. W tym samym komunikacie Komitet zapowiadał, że oględziny przeprowadzą śledczy i kryminolodzy rosyjscy w obecności polskich przedstawicieli, a rezultaty wszystkich działań procesowych będą przekazane polskiej stronie zgodnie z procedurami prawnymi.

Poprzednio oględzin Tu-154M polscy prokuratorzy dokonywali w Smoleńsku we wrześniu ubiegłego roku.

Wrak polskiego samolotu znajduje się na terenie lotniska wojskowego Smoleńsk Północny. Władze Rosji twierdzą, że nie mogą przekazać go Polsce, dopóki nie zakończą swojego śledztwa. Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie poruszali w rozmowach ze stroną rosyjską sprawę zwrotu Polsce wraku Tu-154M. Kwestia ta była głównym tematem rozmów ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza 17 maja z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl