Kowalczyk o debiucie Polek na Mistrzostwach Świata. "Nikt nie jest maszyną"

Justyna Kowalczyk / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Polskie biegaczki nie wypadły najlepiej podczas eliminacji sprintu techniką klasyczną podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. Jednak asystentka trenera Aleksandra Wierietielnego Justyna Kowalczyk podkreśla, że to dopiero początek seniorskiej drogi młodych reprezentantek Polski.

"Wiedzieliśmy, że konfrontacja będzie ciężka, że będzie bolesna, ale trzeba się konfrontować, bo innej drogi nie ma"

- tak debiut polskich biegaczek w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld podsumowała Justyna Kowalczyk.

Wraz z końcem poprzedniego sezonu w kadrze kobiet nastąpiła nowa era. Kowalczyk co prawda całkowicie kariery zawodniczej nie zakończyła, ale zrezygnowała ze startów w Pucharze Świata, a jako asystentka trenera Aleksandra Wierietielnego zaczęła koncentrować się na pracy szkoleniowej.

Duet objął młodą grupę zawodniczek, które w mistrzostwach świata nie miały wcześniej okazji uczestniczyć. Tylko 25-letnia Urszula Łętocha jest w wieku seniorskim. Weronika Kaleta ma 19 lat, Izabela Marcisz 18, a Monika Skinder 17. W styczniu Skinder została wicemistrzynią świata juniorów w sprincie techniką klasyczną. Przed nią w tej kategorii wiekowej medal Mistrzostw Świata Juniorów zdobyła tylko Kowalczyk.

Dziś zadebiutowały w seniorskich Mistrzostwach Świata. Eliminacje sprintu techniką dowolną okazały się jednak dla nich zbyt wymagające. Kaleta była 46., Łętocha 47., Skinder 55., a Marcisz 56.

"To są lokaty, na które dziewczyny mniej więcej zasłużyły. Jedyne co, to na pewno lepszy wynik osiągnęłaby Monika, gdyby ten start był wcześniej w sezonie. Pierwszy raz bowiem przegrała w sprincie z innymi dziewczynami z kadry. Mistrzostwa w Seefeld nie są jednak jej główną imprezą. Były nią mistrzostwa świata juniorów. To samo zresztą tyczy się Izy oraz Weroniki. Nikt nie jest maszyną, a zwłaszcza 17-letnie dziecko"

- podkreśliła Kowalczyk.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Starym Sączu

Tomasz Sakiewicz / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Zapraszamy na spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" Tomaszem Sakiewiczem, które odbędzie się o 13.45 w Starym Sączu, w ramach Forum Polska-Węgry. Redaktor Sakiewicz opowie między innymi o idei Wielkich Wyjazdów na Węgry.

Rozmowę z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem w ramach Forum Polska-Węgry w Starym Sączu poprowadzi redaktor Dorota Kunc, szef informacji radia RDM Małopolska.

Podczas spotkania zostanie przedstawiona historia i idea Wielkich Wyjazdów na Węgry. Zostanie również poruszony temat budowania Europy w oparciu o wspólne wartości.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 13.45 w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari przy ulicy Batorego 23 w Starym Sączu.

Zapraszamy!!!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl