Niesiołowski straci immunitet? Wpłynął wniosek prokuratury

Dziś do sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych trafił wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu posłowi PSL-UED Stefanowi Niesiołowskiemu. Poinformował o tym dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Prokuratura zamierza postawić Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym.

Stefan Niesiołowski
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Grzegrzółka poinformował, że dziś, zgodnie z procedurami wynikającymi z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej rzeczonego posła został przekazany do Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

"Komplet dokumentów, na który składa się treść wniosku oraz informacja o możliwości zrzeczenia się immunitetu poprzez złożenie stosownego oświadczenia, jest też przygotowany dla parlamentarzysty objętego wnioskiem"

- dodał dyrektor CIS.

Wniosek prokuratury o uchylenie mu immunitetu wpłynął do Sejmu pod koniec stycznia. Prokuratura Krajowa poinformowała wówczas, że prokurator zamierza postawić posłowi PSL-UED zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Według prokuratury, materiał dowodowy wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych, w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów.

Niesiołowski zapewniał pod koniec stycznia, że żadnych łapówek nie brał. Oświadczył też, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów.

Przewodnicząca UED, czyli partii do której należy Niesiołowski, Elżbieta Bińczycka oświadczyła pod koniec stycznia, że Niesiołowski poinformował partię Unia Europejskich Demokratów, że jest gotów zrzec się immunitetu

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#immunitet #Stefan Niesiołowski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo