Groził, że zabije prezydenta Dudę. Reakcja służb była błyskawiczna!

Zarzuty znieważenia prezydenta RP i grożenia mu śmiercią oraz nielegalnego posiadanie broni usłyszał 46-letni mieszkaniec Rytwian – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

Wcześniej policja podawała, że mężczyzna kierował groźby przez telefon. W środę wieczorem miał zadzwonić pod numer alarmowy 112 i zapowiedzieć, że "znajdzie i zabije" prezydenta RP Andrzeja Dudę. Według prokuratury mężczyzna znieważał też prezydenta, używając wulgaryzmów.

W czwartek rano policjanci, którzy wcześniej wytypowali domniemanego sprawcę, zatrzymali mieszkańca Rytwian 46-letniego Leszka J. W jego mieszkaniu znaleźli pistolet gazowy (kal. 9 mm). Policja podawała, że mężczyzna, chcąc zatuszować swe działania, zniszczył kartę i telefon, z którego wykonywał połączenia. Mundurowi ustali też, że wcześniej kilkukrotnie próbował dodzwonić się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Podejrzewany w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze doprowadzili Leszka J. do Prokuratury Rejonowej w Staszowie, gdzie usłyszał zarzuty. "Pierwszy – dotyczący znieważania funkcjonariusza publicznego w osobie prezydenta RP i kierowania wobec niego gróźb pozbawienia życia oraz drugi – dotyczący nielegalnego posiadania broni palnej" – opisywał cytowany w komunikacie Prokopowicz.

Podejrzany przyznał się do popełnienia obu zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Prokuratura – dla dobra śledztwa – nie ujawnia ich treści.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Podejrzanemu grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#zatrzymanie #groźba #Prezydent RP #Andrzej Duda

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo