Drugi etap manewrów Brave Band 2019

/ / zdj. ilustracyjne / mat. arch. LITPOLUKRBRIG

  

Od 28 stycznia do 1 lutego 2019 roku dowództwo Wielonarodowej Litewsko-Polsko-Ukraińskiej brygady LITPOLUKRBRIG przeprowadziło pierwszy etap treningu dowódczo-sztabowego BRAVE BAND, podczas którego personel ćwiczył wojskowy proces decyzyjny i wydał brygadowy rozkaz operacyjny. Dzisiaj Dowództwo LITPOLUKRBRIG zainicjowało drugi etap BRAVE BAND 2019.

Następujące jednostki afiliowane do LITPOLUKRBRIG przybyły w celu wzięcia udziału w treningu: oficerowie i podoficerowie litewscy z Batalionu Ułanów Brygady „Żelaznych Wilków”, polscy oficerowie i żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz ukraińscy oficerowie z 1. Batalionu 80. Brygady Desantowo-Szturmowej - podaje oficjalny portal Wielonarodowej Brygady. 

Przez cały tydzień, do 22 lutego 2019 r., jednostki afiliowane będą szkolić się z wojskowego procesu decyzyjnego, wydadzą NATO-wski rozkaz operacyjny i będą uczestniczyć w próbie do uroczystej zbiórki połączonych rodzajów wojsk brygady. Szkolenie pozwoli jednostkom brygady na współpracę ze sobą oraz z personelem Brygady, zapewniając niezbędną integralność i jedność podejmowania decyzji, dowodzenia i kontroli. Oprócz bezpośrednich korzyści szkoleniowych, innym pozytywnym aspektem jest to, że oficerowie i podoficerowie ze wszystkich trzech krajów będą mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą specjalistyczną i nawiązać relacje - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: LITPOLUKRBRIG
Tagi

Wczytuję komentarze...

Merkel przerywa milczenie! Padło pytanie o drgawki i stan zdrowia

kanclerz Niemiec Angela Merkel / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Po kolejnym napadzie drgawek u Angeli Merkel, już nie tylko niemiecka prasa coraz częściej stawia pytania o stan zdrowia kanclerz Niemiec. Choć dokładna przyczyna dolegliwości niemieckiej polityk nie jest znana w ostatnim czasie dość często zaobserwowano u niej nagły atak drgawek. Od kilku dni Merkel siedzi podczas odgrywania hymnów państwowych. Pytana przez dziennikarzy wprost o stan swojego zdrowia – odpowiedziała dość lakonicznie.

Zaledwie kilka dni temu na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że kanclerz Niemiec Angela Merkel znów siedziała podczas odgrywania hymnów państwowych. Tym razem do niecodziennej z punktu widzenia protokołu dyplomatycznego sytuacji doszło dziś, w trakcie powitania w Berlinie premier Mołdawii Mai Sandu.
[polecam:https://niezalezna.pl/280133-nowosc-u-merkel-hymny-na-siedzaco]

Wcześniej natomiast światowe media obiegły filmy ukazujące atak drgawek, do którego doszło u kanclerz Niemiec 18 czerwca, kiedy witała w Berlinie nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Sytuacja powtórzyła się 27 czerwca w zamku Bellevue, siedzibie prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera, podczas zaprzysiężenia nowej minister sprawiedliwości Christine Lambrecht, oraz 10 lipca w czasie wizyty premiera Finlandii Anttiego Rinne.
 
Wówczas szefowa niemieckiego rządu przekonywała, że pierwszy napad był spowodowany odwodnieniem i upałami. Kolejne miały - według niej podłoże psychiczne.
[polecam:https://niezalezna.pl/276311-tajemniczy-napad-drgawek-u-angeli-merkel-jest-oficjalne-wyjasnienie-niemieckiej-kanclerz ]
 
W związku z pojawiającymi się coraz częściej pytaniami o stan zdrowia Angeli Merkel, kanclerz Niemiec w końcu udzieliła odpowiedzi. Co prawda nie odniosła się w żaden sposób do przyczyn swojego, budzącego ostatnio spore zainteresowanie zachowania, lecz zapewniła, że jest w stanie wykonywać swoje obowiązki.

Rozumiem pytania o stan mojego zdrowia.
- powiedziała Merkel podczas konferencji prasowej w Berlinie.

Dodała, że jest w stanie wykonywać swoją pracę na stanowisku kanclerza.

Powtórzyła też, że w roku 2021 wycofa się z życia politycznego. Wyraziła jednak nadzieję, że „istnieje życie poza polityką”.
[polecam:https://niezalezna.pl/279340-angela-merkel-znow-miala-atak-drgawek-co-jej-dolega-kanclerz-niemiec-odpowiedziala-dziennikarzom]
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl