Europoseł PiS Karol Karski w okręgu obejmującym województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie jest "jedynką" Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Dwójkę" w tym okręgu ma były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W rozmowie z Niezalezna.pl Karol Karski wskazał, że "jesteśmy partią, która ma bardzo dobrze przygotowanych kandydatów".

Nasi kandydaci mają zarówno przygotowanie merytoryczne, jak i przygotowanie polityczne - mają ogromne doświadczenie. To bardzo moce listy, bo bardzo poważnie traktujemy te wybory. Następują pewne przesunięcia, pula osób, które mogą się zajmować tą problematyka mieści się zarówno wśród obecnych europarlamentarzystów, jak i posłów na Sejm, senatorów oraz członków rządu. Każdy z naszych kandydatów będzie pracował w PE dla dobra Polski

- dodał.

W najnowszym badaniu IBRIS Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Zieloni i Inicjatywa Polska zdobywają 38,5 procent poparcia. PiS plasuje się na drugim miejscu z poparciem 34,7 procent, Wiosna Roberta Biedronia uzyskuje 8,9 proc. A Kukiz’15 – 6,6 proc. Przypomnijmy, że PSL i Nowoczesna jeszcze nie ogłosiły decyzji czy wstąpią do Koalicji Europejskiej.

To sondaż na próbie czegoś, czego nie ma. Jeśli te zjawiska nastąpią realnie, to zasadą jest, że to proste sumowanie daje wynik mniejszy niż wyjściowy tych łączących się ugrupowań. To dobrze, że jest taki sondaż, bo to skłania nas do bardzo wytężonej pracy, mobilizacji. Te dobre sondaże mogłyby powodować, że niektórzy mogliby spocząć na laurach. Prawo i Sprawiedliwość bardzo zyskuje w trakcie wyborów. Jesteśmy partią wiarygodną, która dotrzymuje zobowiązań. Wiarygodność to nasz znak firmowy

- skomentował to badanie w rozmowie z Niezalezna.pl Karol Karski.