Co za absurd! Chiny oskarżają Zarę o rasizm, bo... modelka ma piegi. "To zbrzydzenie kraju"

/ Instagram/ @jingwenll

  

Takiego absurdu dawno nie było. Marka odzieżowa Zara w swojej kampanii na terenie Chin wykorzystała zdjęcie modelki bez makijażu i została oskarżona o... rasizm. Sfotografowana kobieta - oprócz reklamowanej szminki - ma bowiem naturalne piegi, a eksponowanie takowych to - zdaniem Chin - nic innego jak "zbrzydzenie" ich kraju.

Zara promuje właśnie nową linię szminek, która, jak się okazuje, dostarcza hiszpańskiej firmie wiele dodatkowych i to mocnych wrażeń. Chiny postanowiły bowiem oskarżyć jednego z liderów marek odzieżowych o rasizm.

Poszło o chińską modelkę Li Jingwen, która podczas sesji zdjęciowej wystąpiła prawie bez makijażu. Taki zabieg miał wyeksponować kolor szminki, stał się natomiast zarzewiem konfliktu. Modelka bowiem... jest piegowata, co niezmiernie zirytowało Chińczyków. 

Problem leży w tym, iż tamtejsze kobiety stawiają na eksponowanie bladych lic, bez defektów skórnych, z czym piegowata cera stoi w jawnej sprzeczności.

Sesja zatem zbulwersowała Chińczyków do tego stopnia, że przez piegi pani Li oskarżyli Zarę o "zbrzydzenie Chin".

Na nic zdają się tłumaczenia przedstawicieli firmy, że nie mieli zamiaru nikogo obrażać.

Co więcej, dziennik "China Daily" wykazuje, że działania Zary mogły być zaplanowane, ponieważ pokazano "nadmierną wrażliwość i brak pewności siebie na tle kulturowym" mieszkańców Chin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna opinia rzecznika unijnego Trybunału na temat polskiego sądownictwa! Na celowniku - Izba Dyscyplinarna

/ flickr.com/Cedric/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE wydał kolejną opinię dotyczącą polskiego wymiaru sprawiedliwości. Tym razem na cel wziął nowo utworzoną izbę Sądu Najwyższego. - Izba Dyscyplinarna polskiego Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii - wynika z opinii rzecznika.

Rzecznik stwierdził w opinii też, że "sposób powoływania członków KRS (Krajowej Rady Sądownictwa) ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych".

[polecam:https://niezalezna.pl/277046-czy-ktos-jeszcze-wie-o-co-im-chodzi-tsue-wydal-wyrok-ws-sadu-najwyzszego]

Opinia rzecznika TSUE jest wstępem do wyroku w sprawie. Trybunał może się z nią zgodzić, co zazwyczaj się dzieje, ale też wydać zupełnie inny wyrok.

Powodem rozprawy w TSUE były pytania prejudycjalne Sądu Najwyższego, które dotyczą m.in. tego, czy po przeprowadzonych reformach KRS jest w stanie stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów w Polsce.

SN zapytał m.in., czy w rozumieniu prawa unijnego utworzona od podstaw Izba Dyscyplinarna SN jest sądem niezależnym i niezawisłym, jeśli sędziowie tej izby zostali wybrani przez KRS, która nie daje rękojmi niezależności od władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl