Nobel dla Bałkanów

  

Sytuacja współczesnego świata nie jest optymistyczna. Parafrazując cytat z „Konopielki”, wszędzie „draństwo, oszukaństwo i k...stwo”, do tego chaos, konflikty, rozpad, głupota, brak przywództwa, dezinformacja. Długo można by wymieniać negatywne zjawiska naszych czasów. Nawet Kościół znalazł się na rozdrożu w związku z aferami seksualnymi.

W tym zalewie złych informacji pojawił się ostatnio jeden powiew optymizmu i normalności. Macedonia z Grecją podpisały umowę kończącą wieloletni spór. Na jej mocy Macedonia zmieniła nazwę na Macedonię Północną (dla odróżnienia od greckiej Macedonii), a Grecja wycofała weto dotyczące procesu akcesji Skopje do NATO i UE. To ważny krok w kierunku budowy trwałego pokoju na Bałkanach. Dlatego dziwne by było, gdyby premierzy Grecji Aleksis Cipras i Macedonii Zoran Zaev nie otrzymali w tym roku Pokojowej Nagrody Nobla.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts