Właściciel Manchesteru City inwestuje... w Chinach

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Grupa City Football Group (CFG), właściciel piłkarskiego mistrza Anglii Manchesteru City, przejęła dziś występujący w trzeciej dywizji chińskiej zespół Sichuan Jiuniu FC z Chengdu. To siódmy klub zakupiony przez firmę z siedzibą w Londynie.

"To kolejny, ekscytujący rozdział w rozwoju City Football Group. Chiny to bardzo ważny rynek piłkarski, na którym skupialiśmy się od dawna. Wierzymy w przyszłość chińskiego futbolu. Naszym celem w najbliższym czasie jest poprawa wyników sportowych, korzystając z doświadczenia, a także budowanie silnej więzi z kibicami"

- zapowiedział sprawujący kierownicze stanowisko w CFG Ferran Soriano, cytowany w oświadczeniu.

Mająca siedzibę w stolicy Wielkiej Brytanii firma jest właścicielem łącznie siedmiu klubów, z których pięć gra na najwyższym ligowym szczeblu w swoich krajach: Manchester City (Anglia), New York City (USA), Melbourne City (Australia), Girona (Hiszpania) i Yohohama F. Marinos (Japonia). W niższych dywizjach występują Sichuan Jiuniu FC oraz zespół ze stolicy Urugwaju Atletico Torque.

Sezon w trzeciej dywizji Chin rozpocznie się w marcu.

Właścicielem 87 procent udziałów CFG jest zlokalizowana w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich firma Abu Dhabi United Group. Pozostałe 13 procent posiada chińskie konsorcjum China Media Capital (CMC).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polsko-amerykańskie porozumienia. Negocjacje trwają! Minister Szczerski ujawnia kulisy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że trwają negocjacje ws. polsko-amerykańskich porozumień: dotyczącego współpracy wojskowej, rozwijającego porozumienie waszyngtońskie, a także dotyczącego gospodarki i energetyki. - Ważne jest to, że zamknęliśmy w ostatnim czasie pełen pakiet porozumień dotyczących kwestii współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i ruchu wizowego - dodał.

Szef prezydenckiego gabinetu był pytany, czy podczas dwustronnej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce 2 września przewidywane jest podpisanie polsko-amerykańskich porozumień, czy deklaracji.

[polecam:https://niezalezna.pl/285039-donald-trump-przyleci-do-polski-poznalismy-szczegoly-wizyty-prezydenta-stanow-zjednoczonych]

Szczerski przekazał, że negocjowanych jest "kilka dokumentów, które są możliwe do podpisania podczas wizyty prezydenta Trumpa".

"Jedno dotyczące współpracy wojskowej, rozwijające porozumienie waszyngtońskie, a także dotyczące gospodarki i energetyki"

- poinformował.

"Ważne jest to, że zamknęliśmy w ostatnim czasie pełen pakiet porozumień dotyczących kwestii współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i ruchu wizowego. W związku z powyższym także to będzie pewnie odnotowane przez prezydentów, że pod względem prawnym wszystkie wymogi, które były potrzebne do tego, żeby wejść w przyszłości do programu bezwizowego, te prace są zakończone, tych dokumentów już nie musimy negocjować, one są podpisane, myślę, że to też będzie odnotowane"

- mówił Szczerski.

"W sprawie wiz, poza porozumieniami prawnymi, potrzebny jest jeszcze odpowiedni wskaźnik odmów wizowych. Oczekujemy na wyliczenie tego wskaźnika. Także oczekujemy, że wtedy, kiedy ten wskaźnik spadnie poniżej 3 proc. rzeczywiście Polska do programu ruchu bezwizowego zostanie włączona. Byłoby bardzo dobrze, gdyby prezydent Trump w jakiś sposób także to zasygnalizował podczas swojej wizyty"

- dodał szef gabinetu prezydenta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl