Właściciel Manchesteru City inwestuje... w Chinach

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Grupa City Football Group (CFG), właściciel piłkarskiego mistrza Anglii Manchesteru City, przejęła dziś występujący w trzeciej dywizji chińskiej zespół Sichuan Jiuniu FC z Chengdu. To siódmy klub zakupiony przez firmę z siedzibą w Londynie.

"To kolejny, ekscytujący rozdział w rozwoju City Football Group. Chiny to bardzo ważny rynek piłkarski, na którym skupialiśmy się od dawna. Wierzymy w przyszłość chińskiego futbolu. Naszym celem w najbliższym czasie jest poprawa wyników sportowych, korzystając z doświadczenia, a także budowanie silnej więzi z kibicami"

- zapowiedział sprawujący kierownicze stanowisko w CFG Ferran Soriano, cytowany w oświadczeniu.

Mająca siedzibę w stolicy Wielkiej Brytanii firma jest właścicielem łącznie siedmiu klubów, z których pięć gra na najwyższym ligowym szczeblu w swoich krajach: Manchester City (Anglia), New York City (USA), Melbourne City (Australia), Girona (Hiszpania) i Yohohama F. Marinos (Japonia). W niższych dywizjach występują Sichuan Jiuniu FC oraz zespół ze stolicy Urugwaju Atletico Torque.

Sezon w trzeciej dywizji Chin rozpocznie się w marcu.

Właścicielem 87 procent udziałów CFG jest zlokalizowana w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich firma Abu Dhabi United Group. Pozostałe 13 procent posiada chińskie konsorcjum China Media Capital (CMC).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Grodzki o szczegółach spotkania z Jourovą. Jest komentarz Tomasza Sakiewicza

Vera Jourova i Tomasz Grodzki / Twitter.com/Senat RP (@Polski Senat)

  

Dziś wiceszefowa Komisji Europejskiej spotkała się m.in. z marszałkiem Senatu. Tomasz Grodzki powiedział, że "Jourova dostrzega ryzyko powiązania decyzji budżetowych w UE z praworządności w poszczególnych krajach". - To jest próba ustanowienia prawa bez zgody Polski, bez zgody państwa członkowskich - tak komentował to w TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się dzisiaj rano z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Vierą Jourovą, która przebywa w Polsce. Wcześniej z Jourovą rozmawiała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Na briefingu po spotkaniu Grodzki powiedział dziennikarzom, że "jest coraz więcej sygnałów, że środki unijne będą przekazywane krajom członkowskim pod warunkiem przestrzegania praworządności".

- Takie ryzyko pani przewodnicząca Jourova widzi, choć do decyzji budżetowych jest jeszcze daleko

- powiedział marszałek Senatu.

- Pani komisarz mówiła, że zostanie powołane międzynarodowe ciało, po jednym przedstawicielu z każdego kraju, które będzie musiało dokonać przeglądu przestrzegania praworządności we wszystkich krajach członkowskich, i to ciało będzie na końcu musiało przygotować dokument, które będzie stanowił podstawę do dalszych decyzji budżetowych

- mówił Grodzki.

W najbliższym czasie, dodał, kraje członkowskie zostaną poproszone o wydelegowanie jednego eksperta do tej nowej komisji.

Do kwestii uzależnienia środków unijnych od przestrzegania praworządności odniósł się na antenie TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

- Po pierwsze - strachy na lachy - bo żeby ograniczyć Polsce budżet, musi być zgoda Polski. Polska może zawetować wspólny budżet jeśli będzie źle traktowana. To broń obosieczna, która uderzy we wszystkich, ale jeśli nie będzie innego wyjścia... Unia nie może nas traktować jak państwa kolonialnego. Po drugie - nigdzie, w żadnym traktacie, który podpisywaliśmy, nie było przewidziane tego typu powiązanie. Inaczej pewnie nigdy byśmy takiego traktatu nie podpisali. To jest próba ustanowienia prawa bez zgody Polski, bez zgody państwa członkowskich. To, co mamy w tej chwili, to rządy jakiejś wąskiej kliki zarówno w polskich sądach, jak i w UE, która nie ma mandatu demokratycznego

- powiedział Tomasz Sakiewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/308071-vera-jourova-wydala-oswiadczenie-polska-jest-dumnym-czlonkiem-ue-i-naszym-partnerem]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts