Klub wykluczony z ligi! W tle protest zawodników i... porażka 0:20

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Trzecioligowy klub piłkarski Pro Piacenza został wykluczony z rozgrywek po tym, jak w siedmioosobowym składzie przegrał wyjazdowy mecz z Cuneo 0:20. W ukaranym zespole wystąpiło sześciu nastolatków i...39-letni fizjoterapeuta.

Problemy ze skompletowaniem drużyny na niedzielny pojedynek to efekt protestu pierwszego zespołu Pro Piacenzy i sztabu szkoleniowego. Odmówili oni wyjazdu do Cuneo z powodu zaległości w wypłatach. Jedynymi chętnymi do gry zawodnikami, jakich mogły znaleźć władze klubu, byli wspomniani nastolatkowie i fizjoterapeuta.

Gdy okazało się, że niektórzy z piłkarzy nie byli wcześniej zgłoszeni, by wystąpić w tym meczu, komisja dyscyplinarna włoskiej federacji (FIGC) wyrzuciła Pro Piacenzę z Serie C. Cuneo przyznała walkower, a więc wynik zmieniono na znacznie... korzystniejszy dla przegranych (0:3).

Władze FIGC podkreśliły, że ukarany klub został zdyskwalifikowany z powodu poważnych naruszeń przepisów przy okazji meczu z Cuneo, ale także dopuścił się on wielu innych nieprawidłowości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Andrzej Duda z poparciem Porozumienia! „Bez stawiania jakichkolwiek warunków”

Andrzej Duda / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

"Porozumienie poparło kandydaturę Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckich bez stawiania mu jakichkolwiek warunków" - zapewniła dziś w Poznaniu Jadwiga Emilewicz. Jak oceniła, ubiegający się o reelekcję prezydent to gwarant dalszych, pozytywnych zmian.

Minister rozwoju i wiceszefowa Porozumienia poinformowała na konferencji prasowej, że ugrupowanie rozpoczęło w Poznaniu zbieranie podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy.

- Nie traktujemy jego kandydatury transakcyjnie. Nie stawialiśmy mu żadnych dodatkowych warunków udzielając poparcia. Po prostu dzisiaj to jest, z naszej perspektywy, najlepszy kandydat. Te minione 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy oceniamy jako dobre lata

– zapewniła Emilewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/311362-niech-zyje-polska-pierwszy-spot-wyborczy-prezydenta-andrzeja-dudy-zobacz-wideo]

Jak dodała, prezydentura Andrzeja Dudy to był, z perspektywy Porozumienia, czas "często trudnego dialogu".

- Przecież nie każda z propozycji, którą przedstawialiśmy była jednoznacznie akceptowana czy aprobowana przez prezydenta. Jednak w tym trudnym układzie ustrojowym udało się budować programy dobre dla Polski

 – powiedziała Emilewicz.

Minister wyraziła przekonanie, że jedynie prezydent Duda jest w stanie zagwarantować "kierunek zmian, który zainicjowaliśmy w 2015 roku".

- Przez minione lata udowodniliśmy, że dobra współpraca pomiędzy Pałacem Prezydenckim a rządem może dać wymierne konkretne efekty. Polska umocniła swoją pozycję międzynarodową i swoje bezpieczeństwo. Jest dzisiaj jednym z najszybciej rozwijających się państw, chcemy ten wzrost utrzymywać. Temu wzrostowi towarzyszą bardzo ambitne programy społeczne. Nie moglibyśmy ich zrealizować, gdyby nie dobra współpraca rządu i prezydenta

 - przekonywała Emilewicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/311353-przelomowy-sondaz-w-bastionie-platformy-andrzej-duda-w-gore-kidawa-blonska-traci]

Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w sobotę w Warszawie. Z kolei wczoraj lider Porozumienia Jarosław Gowin poinformował, że na przełomie marca i kwietnia jego ugrupowanie planuje organizację specjalnej konwencji, podczas której udzieli uroczystego poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts