Kradli w całej Polsce, poszli siedzieć

/ stux

  

Troje włamywaczy, podejrzanych o okradanie właścicieli domów jednorodzinnych na terenie całego kraju, trafi do aresztu na trzy miesiące - zadecydował sąd w Radomsku. Dwóch mężczyzn w wieku 59 i 41 lat oraz 39-letnią kobietę zatrzymano z łupem bezpośrednio po kradzieży.

Według komisarz Anety Wlazłowskiej z radomszczańskiej Komendy Powiatowej Policji, do zatrzymania trojga podejrzanych doszło 14 lutego, niedługo po tym, jak włamali się i okradli jeden z domów jednorodzinnych w Radomsku. Policjanci zatrzymali pojazd, którym poruszali się przestępcy i podczas przeszukania znaleźli w nim biżuterię, zegarki, perfumy oraz pieniądze należące do ostatnich pokrzywdzonych.

Cała trójka - 39-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 41 i 59 lat - trafiła do policyjnego aresztu. Jak relacjonuje rzeczniczka radomszczańskiej policji, najstarszy z zatrzymanych to mieszkaniec Łodzi, pozostali pochodzą z Pabianic. W czasie przeszukań w ich mieszkaniach znaleziono dużą ilość różnego rodzaju biżuterii i przedmiotów stanowiących wyposażenie domów. Śledczy podejrzewają, że pochodziły one z włamań do domów jednorodzinnych na terenie całego kraju; obiecują, że odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli.

Z ustaleń wynika, że podejrzani najczęściej wykorzystywali nieobecność domowników, włamywali się do domów i kradli pieniądze oraz wartościowe przedmioty, które następnie mogli sprzedać. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek radomszczańskiej prokuratury sąd aresztował kobietę i jej dwóch kompanów na najbliższe trzy miesiące. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

"Doświadczenie pokazuje, że niemal każde włamanie do domu czy mieszkania jest poprzedzone obserwacją ze strony przestępców. Wychodząc z domu, zawsze zamykajmy okna, drzwi. Szczególną uwagę należy zwracać na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje. Jeżeli możemy, stosujmy różnego rodzaju zabezpieczenia techniczne. Nie zapominajmy o pomocy sąsiedzkiej, która niejednokrotnie stanowi najlepszą ochronę. Jeżeli zauważymy podejrzaną osobę w pobliżu posesji, zapamiętajmy jej wygląd i o swoich spostrzeżeniach poinformujmy policję. Takie osoby zazwyczaj poruszają się samochodami, jeżeli to możliwe, zanotujmy numer rejestracyjny"

- dodała Wlazłowska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Węgry: fala rekordowych upałów

/ Civertan Grafikai Stúdió [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)]

  

Kolejne dzienne rekordy temperatury zanotowano w sobotę na Węgrzech. Najcieplej było w Budakalasz na północ od Budapesztu, gdzie słupki rtęci podniosły się do 35,8 stopnia Celsjusza. Fala upałów daje się Węgrom we znaki od kilku dni.

Dotychczas najcieplejszy 15 czerwca zarejestrowano na Węgrzech w 1987 r., kiedy to w kilku miejscach kraju było 35 st. C.

W sobotę padł także dzienny rekord temperatury dla Budapesztu. Zanotowano 34,7 stopnia, czyli więcej, niż wynosił dotychczasowy rekord z 1986 r., kiedy to było 34,2 stopnia.

Rekordowo ciepły był także czwartek. W Budapeszcie był to najcieplejszy 13 czerwca w historii – zanotowano 35,3 stopnia Celsjusza, co przekroczyło dotychczasowy rekord z 2000 r. wynoszący 35 stopni.

Od środy obowiązuje na Węgrzech najwyższy poziom ostrzeżenia przed upałami, ogłaszany, gdy przez trzy dni z rzędu temperatura przekracza 27 stopni. Ma trwać do północy w niedzielę.

Władze zalecają, by w miarę możliwości w godz. 11-15 nie przebywać na słońcu, a także unikać kawy i alkoholu oraz tłustych dań.

Od środy Węgierskie Koleje Państwowe (MAV) zapewniają podróżnym darmową wodę mineralną na głównych dworcach Budapesztu i na większych stacjach w kraju.

Z prognoz wynika, że w niedzielę też będzie gorąco – spodziewane są temperatury maksymalne 30-36 st. C.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl