Eksżona Marcinkiewicza do Olejnik: "jest pani dziennikarką WSZYSTKICH obywateli, czy tylko PO"?

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz, Monika Olejnik / fot. Telewizja Republika, YouTube

  

Perypetie z udziałem byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza i jego eksżony Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz trwają w najlepsze. Kobieta zdradziła niedawno na antenie Telewizji Republika, że Marcinkiewicz ukrywa swoje dochody. Wszystko po to, by uniknąć zapłaty alimentów. Teraz Olchowicz-Marcinkiewicz zwróciła się z apelem do... Moniki Olejnik. W liście otwartym skierowanym do dziennikarki TVN pada znamienne pytanie: "jest pani dziennikarką WSZYSTKICH obywateli, czy tylko Platformy Obywatelskiej?".

Choć od głośnego rozwodu Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów minęło już trochę czasu, para nadal budzi kontrowersje. Wszystko przez publiczne "pranie brudów" i otwartą wojnę o pieniądze:

Obecnie dług wynosi ponad 100 tys. złotych. Byłam niezmiernie zdziwiona, że działania moje, jak i komornika, okazały się bezskuteczne. Są pewne etapy ws. ściągalności długu. Wyrok sądu jest wyrokiem. Proces trwał ponad trzy lata. Przyznano mi alimenty. Miałam pewność, że wyrok prawomocny zapewni mi odzyskanie długu

- mówiła niedawno była żona Marcinkiewicza w programie "W punkt" na antenie Telewizji Republika.

Komornik nie może ściągnąć dochodu, ponieważ - jest dowód [na to, że] - pan Kazimierz Marcinkiewicz ukrywa dochody. Człowiek wmawiający obywatelom swoje prawdy, który jednocześnie nie przestrzega prawa, nie może być wiarygodny

- dodała Olchowicz-Marcinkiewicz, która wystosowała w tej sprawie list otwarty do ministra sprawiedliwości. Teraz o pomoc postanowiła się zwrócić do... Moniki Olejnik, którą poprosiła o skonfrontowanie Kazimierza Marcinkiewicza z zarzucanymi mu przez byłą żonę problemami z uregulowaniem alimentów podczas wizyty polityka w programie "Kropka nad i".

Jest Pani dziennikarką i Pani zawodem jest zadawać pytania, również te trudne i niewygodne dla rozmówcy/gościa - tym bardziej jeśli pytanie ociera się o ważny problem prawny i społeczny, a polityk reprezentuje społeczeństwo. Uprzejmie proszę o zadanie pytania panu Kazimierzowi Marcinkiewiczowi jak on może i chce rozliczać innych z ich zachowań, krytykować ich, mówić o poszanowaniu prawa, gdy sam nie rozlicza się z własnych zobowiązań, nie przestrzega wyroku sądu ani prawa (alimenty), jest dłużnikiem alimentacyjnym. Dlaczego nie respektuje prawa? Kto jak kto, ale on?! były Premier?! Coś tu nie gra!

- zwraca się do Olejnik eksżona Marcinkiewicza. Na końcu apelu pada znamienne pytanie:

Obywatele i wyborcy mają prawo wiedzieć. Komu i jaki przykład daje? Czy chce Pani (i dlaczego) kryć tego człowieka? czy jest Pani dziennikarką WSZYSTKICH obywateli, czy tylko Platformy obywatelskiej ("cieniasów")? Proszę i dziękuję [pisownia oryginalna - red.]

Cały wpis można przeczytać poniżej:

Jak się jednak okazało, apel przyniósł reakcję polityka, która zaskutkowała....przelewem na konto autorki wpisu. Problem w tym, że na konto wpłynęły zaledwie 3 tys. złotych (Olchowicz-Marcinkiewicz szacuje wartość długu na ok. 100 tys. zł), a przelew został zlecony przez "tajemniczego" Włodzimierza Marcinkiewicza:
 
Pan Kaz Marcinkiewicz najprawdopodobniej się wystraszył i wysłał swojego 'posłańca' Włodzimierza Marcinkiewicza czym prędzej na pocztę sam jadąc do studia tvn, żeby ten zrobił przelew (pocztowy) dla mnie [pisownia oryginalna - red.]
 

- tłumaczy Olchowicz-Marcinkiewicz w kolejnym wpisie:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Już w niedzielę "7x24". Nie przegap!

/ Telewizja Republika/screen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi red. Gójskiej będą:

    Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość)
    Joanna Augustynowska (Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska)
    Bożena Przyłuska (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
    Marek Suski (Kancelaria Premiera)

Zapraszamy gorąco!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl