Należy ciągle przypominać!

  

Ostatni tydzień upłynął na wspomnieniach o premierze Janie Olszewskim. W telewizji polskiej przypomniano filmy, które pokazywały śp. Jana Olszewskiego w sytuacjach już zapomnianych, a dla wielu w ogóle nieznanych.

Najsłynniejszym filmem była „Nocna zmiana” Jacka Kurskiego i Michała Balcerzaka – film poświęcony kulisom odwołania rządu premiera Olszewskiego w czerwcu 1992 r. Jeszcze raz mogliśmy przypomnieć sobie twarze tych, którzy odwołując rząd Olszewskiego, na lata odsunęli marzenia Polaków o wolnej i bogatej Polsce. Ale największe wrażenie zrobiły fragmenty dokumentu Marii Dłużewskiej „Ksiądz” opartego na nieudostępnianych publicznie materiałach Biura Śledczego MSW, zdeponowanych w Instytucie Pamięci Narodowej. Scena pokazująca sekcję zwłok zamordowanego bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w której jako pełnomocnik rodziców zamordowanego kapłana uczestniczył mecenas Jan Olszewski, jest tak wstrząsająca, że mówi więcej o bandytach z SB niż tysiące naukowych analiz. Dla dobra przyszłej Polski należy co jakiś czas przypominać młodym ludziom, którzy wkraczają w dorosłe życie, czym był system totalitarny, który ludzie przywiezieni na sowieckich czołgach zaprowadzili w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts