Prawdziwe gwiazdy, żenujące małpy

  

„Małpa może cię uderzyć, zranić, ale nie może cię obrazić” – słowa śp. premiera Olszewskiego przypomniały mi się, gdy przeczytałem okolicznościową produkcję, jaką wyrzucił z siebie pod adresem zmarłego premiera Lech Wałęsa.

Z prawdziwą radością zobaczyłem za to Andrzeja Gwiazdę na oficjalnych zdjęciach z uroczystości pogrzebowych. Fotografię, na której wzruszeni ludzie ściskają mu rękę. Joannę i Andrzeja Gwiazdów mam zaszczyt znać od lat. I każda chwila w obecności tej ćmiącej papierosa za papierosem pary jest prezentem od losu. Skąd te dobre słowa? Ze zrozumienia, że musimy bohaterom polskiej wolności publicznie okazywać życzliwość i szacunek za ich życia – bo mija nieubłaganie. A my jesteśmy jak te karły na plecach gigantów. Trzeba też umieć odróżniać prawdziwe gwiazdy od pawianów z gołym tyłkiem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts