Bez zmiany marszałka w woj. podlaskim

/ Białystok, Rynek Kościuszki / By Karol Rutkowski - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28026631

  

Artur Kosicki z Prawa i Sprawiedliwości nadal będzie marszałkiem województwa podlaskiego - zdecydował sejmik tego regionu. Wcześniej radni formalnie przyjęli rezygnację dotychczasowego zarządu, co było związane ze złożoną przez marszałka rezygnacją ze stanowiska.

Artur Kosicki otrzymał 16 głosów i wygrał w tajnym głosowaniu ze Stefanem Krajewskim - wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej i PSL, na którego zagłosowało 13 radnych.

40-letni Artur Kosicki jest szefem PiS w Białymstoku i obecnie również szefem Zjednoczonej Prawicy (ZP); na stanowisko marszałka województwa podlaskiego był rekomendowany przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. W listopadzie ub. roku został wybrany i na jego wniosek powołano też zarząd utworzony przez ZP, która ma w podlaskim sejmiku tej kadencji samodzielną większość.

5 lutego jednak niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska i choć po dwóch dniach rezygnację wycofał, to w międzyczasie jednak punkt dotyczący jego rezygnacji (formalnie to rezygnacja całego zarządu, bo jego skład powoływany jest przez sejmik na wniosek marszałka) znalazł się w porządku poniedziałkowej sesji.

Ostatecznie radni przyjęli taką uchwałę, ale jeszcze na tej samej sesji ma być wybrany cały nowy zarząd. Kosicki zgłosił do niego dotychczasowych członków zarządu województwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katastrofa samolotu w Austrii

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/Anurag Negi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W katastrofie małego samolotu w Tyrolu zginęły wczoraj trzy osoby - poinformowała dziś austriacka policja. Tożsamość ofiar nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, co było przyczyną katastrofy, do której doszło w Alpach, w pobliżu granicy z Niemcami.

W piątek służby austriackie przystąpiły do wydobywania ofiar. Rzecznik policji Stefan Eder powiedział, że ich identyfikacja może potrwać kilka dni.

Agencja APA pisze, że nie udało się na razie ustalić, skąd wystartował ten mały samolot, który rozbił się o skalną ścianę i spłonął. Nie jest nawet jasne, jakiej marki była to maszyna.

Do katastrofy doszło na wysokości ok. 2300 m. Na potrzeby śledztwa szczątki wraku będą zniesione w dolinę. "Potrwa to jakiś czas" - powiedział Eder.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl