Ibris w batalionie dowodzenia

/ mat. 11. LDKPanc. / http://11ldkpanc.wp.mil.pl/pl/101_3682.html

  

Począwszy od wtorku, 12 lutego, przez kilka kolejnych dni na żagańskiech obiektach szkoleniowych żołnierze 11. Batalionu dowodzenia (11bdow) doskonalili swoje rzemiosło w ramach ćwiczenia taktyczno –specjalnego Irbis-19.

To już kolejna edycja tego szkoleniowego przedsięwzięcia, która już na stałe wpisała się w kalendarz żołnierzy batalionu. Założone przez dowódcę jednostki wojskowej, pułkownika Dariusza Lesiuka cele szkoleniowe, które poddał weryfikacji w czasie trwania Irbisa, to między innymi doskonalenie dowódców zarówno w planowaniu, organizowaniu oraz kierowaniu działaniami taktycznymi - czytamy na portalu 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. 

To także praktyczna praca na dokumentach planistycznych i rozkazodawczych. Irbis-19 to również sprawdzenie umiejętności działania pododdziałów na sygnały powszechnego ostrzegania i alarmowania, likwidację skutków napadu powietrznego oraz obejście terenów skażonych z jednoczesnym przeprowadzaniem częściowej likwidacji skażeń. Przed żołnierzami 11. Batalionu dowodzenia stanęła również wielość różnorodnych zadań bojowych oraz logistycznych, jak m.in. rozśrodkowanie, maskowanie i ubezpieczenie bojowe, czy też ewakuacja rannych i poszkodowanych z pola walki - podaje 11. LDKPanc.

Ćwiczenie taktyczno – specjalne Irbis-19 to znaczne zaangażowanie sił i środków. To kilkuset żołnierzy oraz dziesiątki jednostek sprzętu, w tym choćby ruchome węzły łączności cyfrowej, zautomatyzowane wozy dowodzenia, węzłowe wozy kablowe oraz terminal satelitarny - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11. LDKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Niejasności ws. oświadczeń majątkowych. Proces ruszył, a marszałek z PO już wie: „Zarzuty polityczne!”

/ Mieczysław Struk - marszałek woj. pomorskiego / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, oskarżony o poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych, nie przyznał się do winy. Dziś w tej sprawie ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Podczas rozprawy polityk deklarował: „zarzuty mają charakter polityczny”.

- Wszystkie oświadczenia majątkowe w okresie, które akt oskarżenia wymienia oraz wcześniejsze, kiedy w Polsce wprowadzono obowiązek oświadczeń majątkowych, wypełniałem sam osobiście z pełną starannością, zgodnie z prawdą i obowiązującymi przepisami

- przekonywał przed sądem samorządowiec. Odmówił jednak składania wyjaśnień.

Te zamierza złożyć na dalszym etapie procesu. - Na dziś chcę wyraźnie podkreślić, że te zarzuty mają charakter polityczny. Jestem przekonany, że wypełniając oświadczenia majątkowe wypełniłem je zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem - podkreślił polityk.

[polecam:https://niezalezna.pl/295832-marszalek-pomorza-i-watpliwosci-cba-ws-majatku-polityk-po-stanie-przed-sadem]

Podczas rozprawy wystąpił świadek Stefan S., który w 2014 r. udzielił 50 tysięcy złotych pożyczki żonie Struka.

- Mariolę znam od 25 lat. Zwróciła się do mnie o pożyczkę. Mówiła coś o zakupie działki. W tych rozmowach o pożyczce marszałek nie uczestniczył. Te pieniądze pochodziły z moich oszczędności. To była niewielka kwota, nie stanowiła dla mnie problemu. To nie był milion złotych, żebym miał się czegoś obawiać. Wszystkie spłaty dokonywane były w ratach rocznych w gotówce

- zeznał mężczyzna.

Kolejna rozprawa odbędzie się 22 kwietnia. Wśród kilku świadków będzie m.in. żona marszałka pomorskiego.

Przypomnijmy, że prokuratura zarzuca samorządowcowi złożenie w oświadczeniach majątkowych w latach 2013-16 nieprawdziwych informacji na temat posiadanych zasobów pieniężnych, nieruchomości gruntowej oraz zasiadania w radzie nadzorczej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Sześć zarzutów dotyczy art. 233 par. 1 i 6 kodeksu karnego, który mówi o składaniu fałszywych zeznań lub zatajaniu prawdy. Grozi za to kara do 8 lat więzienia.

Zarzuty postawione Strukowi są efektem kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W trakcie śledztwa marszałek pomorski nie przyznał się do winy twierdząc m.in., że niekorzystne dla niego ustalenia CBA wynikają z błędnej interpretacji faktów. Wytknął też organom ścigania, że zarzuty pojawiły się celowo przed kampanią wyborczą do parlamentu w 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts