Zgrywanie strzelców w PKW Afganistan

/ mat. DO RSZ / PKW Afganistan

  

Baza wojskowa Bagram kolejny raz była świadkiem pojedynku najlepszych strzelców. Rywalizacja sprawdzała nie tylko umiejętność oddawania celnych strzałów z dużej i małej odległości, ale również sprawnego poruszania się na terenie przeciwnika, poprawnego zakładania staży taktycznej oraz transportowania rannego pod ostrzałem przeciwnika - informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Organizatorami tej edycji byli żołnierze z Czech. Zgodnie z przyjętymi zasadami, rywalizacje zespołów i pojedynczych strzelców odbyły się w sposób ciągły, co oznacza, że poszczególni zawodnicy uczestniczyli w ciągu następujących po sobie konkurencji takich jak orientacja w terenie oraz poruszanie się niezauważonym na obszarze kontrolowanym przez przeciwnika - czytamy.

Założeniem organizatorów przedsięwzięcia było stworzenie realnych warunków misji wojskowej i działań bojowych, podczas których może dojść do wydarzeń, które uniemożliwiają jakikolwiek wypoczynek. Służy to odwzorowaniu sytuacji, kiedy żołnierze muszą zidentyfikować i zlikwidować sprawnie i szybko cele znajdujące się na różnych odległościach i w trudnych do przewidzenia okolicznościach, wymagających np. nagłej zmiany stanowiska strzeleckiego - podaje DO RSZ.

W zawodach wzięło udział ponad 140 uczestników z USA, Czech oraz 8 polskich żołnierzy z 2 plutonu ochrony pod dowództwem por. Pawła Jędrzejewskiego. Żołnierze PKW zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej.  Cała ósemka została sklasyfikowana w pierwszej trzydziestce. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uzyskane wyniki polskich żołnierzy świadczą o bardzo dobrym wyszkoleniu i doskonałym przygotowaniu ich do realizacji zadań mandatowych na teatrze działań w Afganistanie - informuje Dowództwo Operacyjne RSZ. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ, niezależna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Wojsko pomaga w walce z wirusem

/ pixabay.com

  

- Dzisiaj w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 6481 żołnierzy i pracowników wojska oraz 811 jednostek sprzętu wojskowego - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts