Bułgaria poczeka na nowe wozy bojowe

/ zdj. ilustracyjne flickr.com

  

Ministerstwo obrony Bułgarii poinformowało o opóźnieniu w programie dotyczącym zakupu 150 nowych wozów bojowych dla wojsk lądowych za ok. 1.46 mld lewów.

Opóźnienie w realizacji programu wynika z niewysłania w zakładanym czasie zapytań ofertowych zainteresowanym przedsiębiorstwom. Spowodowane jest to nieukończeniem prac nad technicznymi specyfikacjami ze względu na trwające dyskusje dot. wymogów technicznych stawianym przed nowymi pojazdami dla sił lądowych Bułgarii. Chodzi m.in. o opancerzenie oraz system łączności i uzbrojenie.

Zakupione 150 wozów bojowych ma docelowo trafić do trzech batalionowych grup bojowych działających w ramach brygady zmechanizowanej. Jak informują bułgarskie media 90 z tych egzemplarzy ma być w wariancie bojowych wozów piechoty z napędem 8x8. Z kolei pozostałe 60 egzemplarzy ma być pojazdami wsparcia z napędem 6x6 i 4x4. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl