Uczczono pamięć ofiar strzelaniny w stanie Illinois

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Ponad 1700 osób uczciło w niedzielę modlitewnym czuwaniem pamięć 5 śmiertelnych ofiar strzelaniny w mieście Aurora, w pobliżu Chicago, Zostali zastrzeleni dwa dni wcześniej przez byłego pracownika miejscowej fabryki, który został zwolniony.

"Wszyscy ci, którzy zginęli byli stosunkowo młodymi ludźmi, wielu z nich bardzo młodymi. Nigdy już nie poznamy ich uzdolnień i talentów. Ich życie zostało przerwane zbyt wcześnie"

- powiedział do zgromadzonych przed fabryką firmy Henry Pratt Co., w której doszło do strzelaniny, duchowny Dan Haas.

Haas odczytał imiona i nazwiska oraz wiek ofiar. W strzelaninie zostało rannych 6 osób, w tym 5 policjantów.

W czuwaniu modlitewnym wzięli udział duchowni różnych wyznań.

Według ustaleń policji sprawcą strzelaniny był 45-letni Gary Martin, który otworzył ogień do przypadkowych osób kiedy dowiedział się, że został zwolniony z tej fabryki po 15 latach pracy. Powodem zwolnienia miały być naruszenia przez niego regulaminów i przepisów obowiązujących w miejscu pracy.

Martin poniósł śmierć podczas wymiany ognia z przybyłymi na miejsce policjantami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl