Uczczono pamięć ofiar strzelaniny w stanie Illinois

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Ponad 1700 osób uczciło w niedzielę modlitewnym czuwaniem pamięć 5 śmiertelnych ofiar strzelaniny w mieście Aurora, w pobliżu Chicago, Zostali zastrzeleni dwa dni wcześniej przez byłego pracownika miejscowej fabryki, który został zwolniony.

"Wszyscy ci, którzy zginęli byli stosunkowo młodymi ludźmi, wielu z nich bardzo młodymi. Nigdy już nie poznamy ich uzdolnień i talentów. Ich życie zostało przerwane zbyt wcześnie"

- powiedział do zgromadzonych przed fabryką firmy Henry Pratt Co., w której doszło do strzelaniny, duchowny Dan Haas.

Haas odczytał imiona i nazwiska oraz wiek ofiar. W strzelaninie zostało rannych 6 osób, w tym 5 policjantów.

W czuwaniu modlitewnym wzięli udział duchowni różnych wyznań.

Według ustaleń policji sprawcą strzelaniny był 45-letni Gary Martin, który otworzył ogień do przypadkowych osób kiedy dowiedział się, że został zwolniony z tej fabryki po 15 latach pracy. Powodem zwolnienia miały być naruszenia przez niego regulaminów i przepisów obowiązujących w miejscu pracy.

Martin poniósł śmierć podczas wymiany ognia z przybyłymi na miejsce policjantami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie korekta programu "Za życiem"

Zdjęcie ilustracyjne / www.gov.pl

  

Pewne rozwiązania w programie "Za życiem" należy zaktualizować; zmiany dotyczyć będą m.in. opieki wytchnieniowej - podkreśla w dzisiejszym "Naszym Dzienniku" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

Wiceszef MRPiPS przypomniał, że od 2017 do 2021 roku na realizację programu "Za życiem" przeznaczono 3,1 mld zł. Wskazał jednak, że praktyka pokazała, że pewne rozwiązania należy zaktualizować.

"Przygotowujemy propozycje w tym zakresie. Będą one dotyczyć np. opieki wytchnieniowej. Chcemy ją poszerzyć, na co pozwoli finansowanie ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Zamierzamy zorganizować miejsca, w których opiekunowie będą mogli umieścić na określony czas niepełnosprawnego członka rodziny, którym na co dzień się zajmują"

- powiedział wiceminister w rozmowie z gazetą.

Zapewnił, że takie miejsca będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a opiekę będzie sprawować wykwalifikowana kadra.

"Wszystko to, by opiekunowie mogli odpocząć, mając świadomość tego, że ich dziecko jest bezpieczne" - dodał Michałkiewicz.

Przyznał, że mimo podniesienia od listopada ub.r. o 100 zł kwoty zasiłków dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych (z 520 zł), to jest ona bardzo niska.

"Zdajemy sobie sprawę, że kwota tego świadczenia jest zbyt niska. Zastanawiamy się, jak w aktualnej sytuacji najlepiej pomóc tym osobom"

- dodał wiceminister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl