Jedni żegnali wczoraj wielkiego patriotę, towarzysząc mu w jego ostatniej drodze, inni - bawili się na imprezie.

W Auli Politechniki Warszawskiej po raz 19. odbył się wczoraj Charytatywny Bal Dziennikarzy. Dochód z imprezy ma wspomóc Centrum Zdrowia Dziecka, Fundację dla Wolności oraz Fundację Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.

Nie zważając na to, że tego dnia pożegnaliśmy śp. Jana Olszewskiego dziennikarskie gwiazdy ruszyły na czerwony dywan. Wprawdzie żałoba narodowa się zakończyła, jednak szampańskie nastroje uczestników balu nie licowały z powagą wczorajszego dnia.

A wśród imprezujących znalazły się takie postaci jak Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Dominika Wielowieyska czy Agata Młynarska.

Formuła balu zakłada, że jest to impreza "ponad podziałami", jednak próżno było szukać wśród jej uczestników chociażby dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Podziały tak się pogłębiły, że teraz jest bardzo trudno o taką całkowitą integrację, ale już nie mamy wpływu na to, jaki jest ten świat

- żaliła się portalowi plejada.pl Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Nie wszystkim jednak udzielił się nostalgiczny nastrój pani Kolendy-Zaleskiej, a i ona sama długo smutna nie była. W sieci zawrzało, gdy na Twitterze uaktywniła się Dominika Wielowieyska i opublikowała zbiorowe selfie rozbawionych dziennikarek.

Komentarze internautów były bezlitosne.