Koniec żałoby? To na imprezę! Dziennikarska "elita" bawiła się na balu... "ponad podziałami"

Bal Dziennikarzy / instagram.com/annakalczynskam

  

Wczoraj pożegnaliśmy wielkiego patriotę, byłego premiera śp. Jana Olszewskiego. W związku z jego śmiercią żałoba narodowa obowiązywała od północy z czwartku na piątek, do godz. 19 w sobotę. Z zegarkiem w ręku na zakończenie żałoby musieli czekać uczestnicy Charytatywnego Balu Dziennikarzy. Wystrojeni i wymalowani, z szerokimi uśmiechami bawili się na imprezie "ponad podziałami". Chociaż sama dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda - Zaleska przyznała, że bal wcale taki nie był.

Jedni żegnali wczoraj wielkiego patriotę, towarzysząc mu w jego ostatniej drodze, inni - bawili się na imprezie.

W Auli Politechniki Warszawskiej po raz 19. odbył się wczoraj Charytatywny Bal Dziennikarzy. Dochód z imprezy ma wspomóc Centrum Zdrowia Dziecka, Fundację dla Wolności oraz Fundację Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.

Nie zważając na to, że tego dnia pożegnaliśmy śp. Jana Olszewskiego dziennikarskie gwiazdy ruszyły na czerwony dywan. Wprawdzie żałoba narodowa się zakończyła, jednak szampańskie nastroje uczestników balu nie licowały z powagą wczorajszego dnia.

A wśród imprezujących znalazły się takie postaci jak Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Dominika Wielowieyska czy Agata Młynarska.

Formuła balu zakłada, że jest to impreza "ponad podziałami", jednak próżno było szukać wśród jej uczestników chociażby dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Podziały tak się pogłębiły, że teraz jest bardzo trudno o taką całkowitą integrację, ale już nie mamy wpływu na to, jaki jest ten świat

- żaliła się portalowi plejada.pl Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Nie wszystkim jednak udzielił się nostalgiczny nastrój pani Kolendy-Zaleskiej, a i ona sama długo smutna nie była. W sieci zawrzało, gdy na Twitterze uaktywniła się Dominika Wielowieyska i opublikowała zbiorowe selfie rozbawionych dziennikarek.

Komentarze internautów były bezlitosne.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: plejada.pl, twitter.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brudne ręce warszawskiego ratusza? Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. osadów z "Czajki"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W poniedziałek złożę zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz - powiedział Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski. Dodał, że odnalazł w gm. Jeziora Wielkie doły, do których - jego zdaniem - mogą być przywożone osady z oczyszczalni ścieków "Czajka". - Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy - stwierdził.

Stachowiak, który jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i liderem Solidarnej Polski w regionie kujawsko-pomorskim powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "TVP Info podało, że odpady z Czajki były wywożone m.in. do jednej z gmin w województwie kujawsko-pomorskim, czyli Jezior Wielkich".

Ja ustaliłem na miejscu m.in. po rozmowie z wójtem, że tam jest "firma krzak", która wywozi różne odpady m.in. osadowe. One są w miejscowości Wójcin zakopywane w dołach. Gmina nie może poradzić sobie z tą firmą, która prowadzi ten proceder w sposób nielegalny 

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288992-scieki-trafialy-do-wisly-ciezarowki-wywoza-odpady-poza-warszawe-a-trzaskowski-ucieka-wideo]

Zaznaczył, że w gminie Jeziora Wielkie (Kujawsko-pomorskie) nie ma składowiska odpadów ani możliwości ich przeróbki, a jest firma, która "w sposób nielegalny je zagospodarowuje".

Oczywiście kartki na osadach w tej gminie nie ma, ale prawdopodobieństwo tego, że są to osady z "Czajki" jest bardzo duże. Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy

- stwierdził Stachowiak.

Podkreślił, że w jego ocenie nie ma wątpliwości odnośnie popełniania przez kogoś przestępstwa.

"Jeżeli informacja z TVP Info o wywożeniu odpadów z Czajki do tej gminy jest pewna, a ja ją tak traktuję, to zlokalizowaliśmy dokładne miejsce - nie składowisko, ale doły, do których trafiają odpady. Ten szlam jest zakopywany w ziemi"

- powiedział PAP.

[polecam:https://niezalezna.pl/289030-czyn-zagrozony-kara-pozbawienia-wolnosci-do-10-lat-jest-sledztwo-ws-czajki]

Stachowiak, który kandyduje do Sejmu z 8. miejsca na liście PiS w okręgu bydgoskim (nr 4) zapowiedział, że w poniedziałek złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz.

[polecam:https://niezalezna.pl/289007-wladze-warszawy-nie-poinformowaly-kancelarii-prezydenta-o-awarii-spalarni-w-czajce]

"To miasto stołeczne Warszawa informuje, że odpady z Czajki są utylizowane w sposób prawidłowy. To ratusz wynajął firmy do tego celu, a one najprawdopodobniej zakupują osady w dołach" - wskazał Stachowiak.


Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informowało w czwartek, że na przełomie listopada i grudnia ub.r. z eksploatacji została wyłączona Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Przedsiębiorstwo zaznaczyło jednocześnie, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie Stacji nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków "Czajka".

Od tego czasu z oczyszczalni wywożone są odpady pościekowe. Jak informowało MPWiK, miesięczny koszt ich wywozu to 1,7 mln zł (wyliczony na podstawie kosztów wywozu od 01.01.2019 r. do 31.08.2019 r.), ale w tym samym okresie spółka nie poniosła miesięcznych kosztów, czyli około 0,8 mln zł, które ponosi, jeśli działa spalarnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl