„Adwokat” Sorosa znów dał pokaz arogancji. Goszcząc w Budapeszcie, zarzucił Węgrom nacjonalizm

Zdjęcie ilustracyjne/Frans Timmermans / flickr.com/EU2018BG Bulgarian Presidency/CC BY-SA 2.0

  

Frans Timmermans, który nie ustaje w nękaniu m.in. Polski za rzekome łamanie praworządności, gościł wczoraj w Budapeszcie na zjeździe Węgierskiej Partii Socjalistycznej. Holenderskiego polityka najwyraźniej "dopadła" już gorączka wyborcza i postanowił kolejny raz "wbić szpilę" w rząd Wiktora Orbana. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i jednocześnie gorący obrońca interesów George’a Sorosa, zarzucił Węgrom nacjonalizm, a także to, że chcą „kontrolować ludzi przy pomocy strachu”. Timmermans najwyraźniej nie chce przyjąć do wiadomości, że rząd Węgier został wybrany przez obywateli tego kraju w demokratycznych wyborach.

„Nacjonaliści chcą przepisać na nowo historię dla własnych celów” – oznajmił Timmermans, zarzucając ruchom nacjonalistycznym, że „chcą stworzyć mechanizmy kontrolowania teraźniejszości i przyszłości”.

„Jeśli będą kontrolować historię, będą mogli kontrolować środki komunikacji i świat biznesu. Chcą mieć kontrolę nad ludźmi, wykorzystując do tego strach”

– powiedział wiceszef KE, który jest wiodącym kandydatem europejskich socjalistów i demokratów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Timmermans przypomniał, że niecałe 100 dni pozostało do wyborów, w których „zdecyduje się, czy powstanie solidarna Europa”.

Zaznaczył, że demokracja nie działa bez przestrzegania interesów mniejszości, i apelował, by słowom nienawiści przeciwstawić optymizm młodości, który według niego zbuduje bardziej otwartą i uczciwą Europę.

Odnosząc się do sytuacji na Węgrzech, Timmermans wezwał do ochrony „wolności akademickiej, wolności prasy i organizacji pozarządowych”. Nawiązał w ten sposób do decyzji parlamentu węgierskiego, który przyjął nową ustawę o szkolnictwie wyższym, zgodnie z którą na Węgrzech mogą działać tylko te wydające dyplomy zagraniczne szkoły wyższe spoza UE, które dysponują międzypaństwową umową popierającą ich działalność i mają placówkę edukacyjną w kraju pochodzenia.

Rzecznik rządzącego na Węgrzech konserwatywnego Fideszu Balazs Hidveghi wezwał Timmermansa na konferencji prasowej w Budapeszcie, by jasno powiedział, „czy jest możliwa współpraca socjalistów z partiami nazistowskimi”. Według Hidveghiego szef Węgierskiej Partii Socjalistycznej Bertalan Toth „sam zainicjował współpracę z antysemickim Jobbikiem”. [polecam:https://niezalezna.pl/forum/231184-timmermans-znowu-straszyl-polske-i-wegry-opowiedzial-o-tym-co-go-niepokoi]

Rzecznik przypomniał, że szef europejskiej frakcji Zielonych Philippe Lambert już zapowiedział, że zostanie z niej wykluczona węgierska partia "Polityka Może Być Inna", jeśli będzie współpracować z Jobbikiem.

Timmermans oświadczył na zjeździe MSZP, że jako szef Komisji Europejskiej nigdy nie zawarłby porozumienia ze skrajną prawicą.

Niespełna miesiąc temu Viktor Orban w Radiu Kossuth podkreślił, że kolejne etapy procedur o naruszenie prawa wobec Węgier należy interpretować, jako wpływy George’a Sorosa. 

Zdaniem Orbana Soros „ma mocną reprezentację w Parlamencie Europejskim”, o czym najlepiej świadczy fakt, że główny kandydat na szefa KE lewicy, „najważniejszej siły zwolenników imigracji w PE i w KE”, to wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który według Orbana jest „człowiekiem George’a Sorosa”. [polecam:https://niezalezna.pl/256013-viktor-orban-ostro-atakuje-fransa-timmermansa-to-czlowiek-george39a-sorosa[

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent na marszu "Tak dla transplantacji"

prezydent Andrzej Duda / Jakub Szymczuk/KPRP

  

Chcę popularyzować idę transplantacji. Uważam, że jest to bardzo ważne, żeby rodziny decydowały się, aby w odpowiednim momencie powiedzieć "tak, tak możecie pobrać" – mówił prezydent Andrzej Duda, otwierając marsz nordic walking "Tak dla transplantacji", mający na celu promocję idei transplantacji w Polsce.

Prezydent osobiście wziął udział w marszu z kijkami, startując ulicami Zakopanego z numerem jeden.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem transplantacji jako sposobu na, de facto, przywracanie życia człowiekowi, bo brak transplantacji, brak organu do przeszczepienia w efekcie oznacza śmierć osoby, która jest chora. Spotykamy się pod hasłem "Tak dla transplantacji", nie dla nas, tylko od nas, dlatego, że to my dajemy możliwość, gdyby coś nam się zdarzyło, w razie nieszczęścia, żeby można było od nas pobrać organy i dać je potrzebującemu 

– mówił w Zakopanem Duda.

Prezydent zaznaczył, że decydowanie o oddaniu narządów do transplantacji to wielka odpowiedzialność. Dodał także, że lekarze transplantolodzy są szczególną grupą wśród lekarzy dlatego, że są to osoby o szczególnie wysokich walorach moralnych i etycznych.

Ta sprawa wymaga niesłychanej delikatności. To nie jest kwestia tylko wiedzy medycznej, to także kwestia psychologii. Często transplantacja wiąże się z trudnymi rozmowami, ale oznacza także łzy radości tych, którzy zostali uratowani

– mówił prezydent.

Prezydent podziękował wszystkim polskim transplantologom. Przypomniał, że warto być w dobrej kondycji fizycznej i dbać o swoje zdrowie.

Inicjator i organizator sobotniego marszu w Zakopanem, prof. Piotr Przybyłowski powiedział, że „transplantologia nie może rozwijać się bez najważniejszego daru, jakim są komórki krwiotwórcze, tkanki czy narządy".

„Żadne pieniądze żadne nakłady nie zapewniają rozwoju tej dziedziny medycyny bez tego daru” – mówił prof. Przybyłowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl