Sasin w "Politycznej kawie": Wałęsa daje pokaz zupełnej i niepohamowanej nienawiści

/ PrtSc/ Republika

  

Skandaliczny wpis Lecha Wałęsy o tym, że śp. premier Olszewski "chciał pozostać przy korycie, nie mając szans, więc uruchomił teczki, po to byśmy się tak podzielili", w którym nazywa go "premierem nieudacznikiem” skomentowali dzisiaj goście programu Tomasza Sakiewicza "Polityczna kawa" w Republice. "Wałęsa niczym nie zaskakuje" - mówił Tomasz Rzymkowski. "Daje pokaz zupełnej i niepohamowanej nienawiści" - wtórował Jacek Sasin.

„Premier Olszewski chciał pozostać przy korycie, nie mając szans, więc uruchomił teczki, po to byśmy się tak podzielili. (...) To był czas oszołomów w rządzie, premiera nieudacznika”

– napisał Lech Wałęsa na swoim profilu na Facebooku.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin skomentował te skandaliczne słowa w programie Tomasza Sakiewicza "Polityczna kawa" mówiąc, że Wałęsa "od wczoraj daje w przestrzeni publicznej pokaz zupełnej i niepohamowanej nienawiści wobec Jana Olszewskiego".

Swoim zachowaniem zaprzecza dorobkowi premierostwa Jana Olszewskiego. (...) Dzisiaj my jako Prawo i Sprawiedliwość kontynuujemy politykę Jana Olszewskiego. Kontynuujemy tę politykę z sukcesem

– podkreślił Jacek Sasin.

Jak zaznaczył, życie śp. Jana Olszewskiego było życiem niezwykłym i bardzo mocno związanym z historią Polski. Dlatego też dzisiaj "słyszymy, że politycy bardzo różnych opcji przyznają po latach rację Janowi Olszewskiemu w tym, że miejsce Polski jest na zachodzie, a nie na wschodzie".

Jan Olszewski mówił, że Polska musi być zbudowana na fundamencie innym niż postkomunistycznym. Premier mówił o potrzebie lustracji. I dzisiaj Ci krytycy przyznają mu rację

– przypominał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Udział zwykłych ludzi w pogrzebie pokazał jakim człowiekiem był śp. Jan Olszewski. B. premier nie był obecny w bieżącej polityce od wielu lat. Mimo to, tak wiele osób docenia to, jak wiele dla Polski zrobił. (...) Dzisiejszy rząd kończy misję rządu premiera Olszewskiego

– mówił.

Publicysta Wojciech Reszczyński podkreślił, że "widział tylko panią Kidawę-Błońską z opozycji na pogrzebie".

Tak nie może być (...) Polacy obserwują tego typu zachowania i wyciągają wnioski

– powiedział zaznaczając, że "w Polsce nie zaprasza się na pogrzeb" lecz "zawsze każdy sam decyduje czy idzie, czy nie". 

Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) wskazał natomiast, iż w tej sytuacji "podstawowy zarzut powinien być kierowany wobec byłych premierów".

Trzeba wymagać od premierów obecności na pogrzebie

– stwierdził i dodał, że "Wałęsa niczym nie zaskakuje". A "jakby się pojawił, to mógłby jakiś skandal wywołać na pogrzebie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie komisarz UE ds. obrony?

/ Pexels

  

Szef CSU i jednocześnie premier Bawarii Markus Soeder opowiedział się za powstaniem armii europejskiej oraz zasugerował utworzenie stanowiska komisarza UE ds. obrony. Może być to odczytane jako ukłon pod adresem prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

"Byłby to ważny sygnał, gdybyśmy w nadchodzących latach rzeczywiście utworzyli europejskie siły zbrojne. O naszym bezpieczeństwie możemy myśleć tylko w sposób ogólnoeuropejski"

- mówił Soeder w wywiadzie dla prawicowego dziennika z Duesseldorfu "Rheinische Post".

"Dlaczego europejska strategia obronna nie miałaby być kształtowana przez europejskiego komisarza ds. obrony? Nie powinniśmy się zadowalać półśrodkami, tylko dążyć do stworzenia samodzielnego europejskiego kontyngentu obronnego, brygady cybernetycznej i strategii obrony satelitarnej"

- postulował chadecki polityk.

Wypowiedź ta może być odczytana jako ukłon w stronę francuskiego prezydenta Macrona i próba przekonania go, by poparł kandydaturę partyjnego kolegi Soedera, Manfreda Webera, na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Weber jest czołowym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Macron nigdy nie ukrywał, że jest sceptyczny wobec koncepcji, zgodnie z którą czołowy kandydat zwycięskiej partii europejskiej ma obejmować funkcję szefa KE. Jego zdaniem nie będzie to miało demokratycznego uzasadnienia, dopóki nie wprowadzi się ogólnoeuropejskich list wyborczych. Soeder z kolei nie ukrywa, że wyjątkowo zależy mu na tym, by Weber został następcą Jean-Claude'a Junckera.

"To szansa dla Niemiec i także dla Bawarii. Mieliśmy już papieża, ale jeszcze nigdy szefa Komisji"

- żartował szef CSU, czyniąc jednocześnie wyraźną aluzję do różnicy zdań z Francją.

"Jestem zatroskany relacjami niemiecko-francuskimi. Podstawowa zasada, że UE funkcjonuje tylko wtedy, gdy Niemcy i Francja działają wspólnie, wydaje się być traktowana przez Paryż sceptycznie. Cieszyłbym się, gdybyśmy znów mieli ze sobą więcej wspólnego"

- podkreślił i wyraził nadzieję, że Macron jednak poprze Webera.

Markus Soeder znalazł też ciepłe słowa pod adresem mniejszych państw Unii, zabiegając o ich przychylność w nadchodzących po eurowyborach negocjacjach na temat najważniejszych urzędów w unijnych instytucjach.

"W UE nieraz brakuje szacunku dla mniejszych krajów członkowskich. My Niemcy nie powinniśmy wciąż pouczać mniejszych krajów, ale je przekonywać i rozumieć"

- powiedział.

Z sondażu przeprowadzonego w piątek na zlecenie telewizji publicznej ZDF wynika, że w wyścigu do Parlamentu Europejskiego prowadzi CDU/CSU (30 proc.). Na 19 proc. głosów mogą liczyć Zieloni, a socjaldemokratyczna SPD na 17 proc. Na Alternatywę dla Niemiec (AfD) chce głosować 12 proc. obywateli, a na Lewicę i liberalną FDP odpowiednio 7 proc. i 5 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl