Sasin w "Politycznej kawie": Wałęsa daje pokaz zupełnej i niepohamowanej nienawiści

/ PrtSc/ Republika

  

Skandaliczny wpis Lecha Wałęsy o tym, że śp. premier Olszewski "chciał pozostać przy korycie, nie mając szans, więc uruchomił teczki, po to byśmy się tak podzielili", w którym nazywa go "premierem nieudacznikiem” skomentowali dzisiaj goście programu Tomasza Sakiewicza "Polityczna kawa" w Republice. "Wałęsa niczym nie zaskakuje" - mówił Tomasz Rzymkowski. "Daje pokaz zupełnej i niepohamowanej nienawiści" - wtórował Jacek Sasin.

„Premier Olszewski chciał pozostać przy korycie, nie mając szans, więc uruchomił teczki, po to byśmy się tak podzielili. (...) To był czas oszołomów w rządzie, premiera nieudacznika”

– napisał Lech Wałęsa na swoim profilu na Facebooku.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin skomentował te skandaliczne słowa w programie Tomasza Sakiewicza "Polityczna kawa" mówiąc, że Wałęsa "od wczoraj daje w przestrzeni publicznej pokaz zupełnej i niepohamowanej nienawiści wobec Jana Olszewskiego".

Swoim zachowaniem zaprzecza dorobkowi premierostwa Jana Olszewskiego. (...) Dzisiaj my jako Prawo i Sprawiedliwość kontynuujemy politykę Jana Olszewskiego. Kontynuujemy tę politykę z sukcesem

– podkreślił Jacek Sasin.

Jak zaznaczył, życie śp. Jana Olszewskiego było życiem niezwykłym i bardzo mocno związanym z historią Polski. Dlatego też dzisiaj "słyszymy, że politycy bardzo różnych opcji przyznają po latach rację Janowi Olszewskiemu w tym, że miejsce Polski jest na zachodzie, a nie na wschodzie".

Jan Olszewski mówił, że Polska musi być zbudowana na fundamencie innym niż postkomunistycznym. Premier mówił o potrzebie lustracji. I dzisiaj Ci krytycy przyznają mu rację

– przypominał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Udział zwykłych ludzi w pogrzebie pokazał jakim człowiekiem był śp. Jan Olszewski. B. premier nie był obecny w bieżącej polityce od wielu lat. Mimo to, tak wiele osób docenia to, jak wiele dla Polski zrobił. (...) Dzisiejszy rząd kończy misję rządu premiera Olszewskiego

– mówił.

Publicysta Wojciech Reszczyński podkreślił, że "widział tylko panią Kidawę-Błońską z opozycji na pogrzebie".

Tak nie może być (...) Polacy obserwują tego typu zachowania i wyciągają wnioski

– powiedział zaznaczając, że "w Polsce nie zaprasza się na pogrzeb" lecz "zawsze każdy sam decyduje czy idzie, czy nie". 

Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) wskazał natomiast, iż w tej sytuacji "podstawowy zarzut powinien być kierowany wobec byłych premierów".

Trzeba wymagać od premierów obecności na pogrzebie

– stwierdził i dodał, że "Wałęsa niczym nie zaskakuje". A "jakby się pojawił, to mógłby jakiś skandal wywołać na pogrzebie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl