Przyznano nagrody dla najlepszego filmu i reżysera na 69. Berlinale. Holland poza podium

Zdjęcie ilustracyjne / By *Solar ikon* - https://www.flickr.com/photos/chunyang/340387674/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4891440

  

Film "Synonymes" izraelskiego reżysera Nadava Lapida otrzymał dzisiaj nagrodę Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Angela Schanelec otrzymała w nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera. Jury doceniło ją za film "I Was at Home, But".

Nagrody przyznano podczas uroczystej gali, która odbyła się w Berlinale Palast.

Głównym bohaterem "Synonymes" jest młody mężczyzna, który z Izraela przyjeżdża do Paryża i chce zacząć wszystko od zera. Już na początku pobytu doświadcza na własnej skórze, że nie można tak łatwo pozbyć się przeszłości. Film jest francusko-izraelsko-niemiecko koprodukcją.

Przyznano także nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera

"I Was at Home, But" to niemiecko-serbska koprodukcja. Jednym z jej bohaterów jest trzynastoletni Phillip, który po tygodniowym zniknięciu bez słowa wraca do domu. Zgodnie z zapowiedziami film opowiada o "losach rodziny, która rozpada się po to, by móc ukształtować się na nowo".

Międzynarodowemu jury Konkursu Głównego przewodniczyła francuska aktorka Juliette Binoche. Obok niej w jury zasiedli: amerykański krytyk filmowy Justin Chang, niemiecka aktorka Sandra Hueller, chilijski reżyser, scenarzysta i producent filmowy Sebastian Lelio, amerykański kurator Rajendra Roy oraz brytyjska aktorka i reżyser Trudie Styler.

69. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie potrwa do niedzieli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl