Dziś uroczystości żałobne rozpoczęły się o godz. 11. W Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiono mszę pogrzebową Jana Olszewskiego. Wzięli w niej udział m.in. rodzina zmarłego b. premiera, prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: Beata Mazurek, Ryszard Terlecki, Małgorzata Kidawa-Błońska, Bogdan Borusewicz, a także premier Mateusz Morawiecki z ministrami, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz b. szef MON Antoni Macierewicz. W ostatnim pożegnaniu wzięły udział również Kluby "Gazety Polskiej".

Internauci zwracają uwagę również na tych, których na pogrzebie zabrakło. Przedstawicieli opozycji trudno było się doszukać w tłumie. Z pewnością z Platformy Obywatelskiej w uroczystościach uczestniczyła marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. A były prezydent Lech Wałęsa oglądał uroczystości w telewizji. Przy okazji nie powstrzymał się od publikowania nieprzyzwoitych komentarzy w mediach społecznościowych.

Nie da się niestety nie zauważyć rozczarowania bijącego z komentarzy na Twitterze. Internauci przypominają, że na pogrzebie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza byli obecni między innymi premier Mateusz Morawiecki, oraz prezydent Andrzej Duda.