Upragniony medal po latach. Joanna Jóźwik odebrała brąz!

Joanna Jóźwik / By Fernando Frazão/Agência Brasil - http://agenciabrasil.ebc.com.br/rio-2016/foto/2016-08/noite-de-atletismo-no-engenhao, CC BY 3.0 br, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50759198

  

Joanna Jóźwik podczas uroczystego otwarcia lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w Toruniu odebrała brązowy medal Mistrzostw Europy z 2015 roku w biegu na 800 m. Polka w Pradze była czwarta, ale po dyskwalifikacji Rosjanki Jekatieriny Poistogowej została przesunięta na trzecie miejscu.

Cztery lata temu na Halowe Mistrzostwa Europy do Pragi Jóźwik jechała w roli faworytki i mocno przeżywała wówczas brak medalu. Po czasie okazało się, że druga na mecie Poistogowa została zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu, co pozwoliło Polce awansować na trzecią lokatę. W stolicy Czech złoty medal zdobyła Szwajcarka Selina Buechel.

"O tym, że moja rywalka była na dopingu, dowiedziałam się już w 2016 roku. Do dziś musiałam jednak czekać na ten medal. To bardzo przykre, że tak się stało. Kto jest winny? Tylko Rosjanka. Do momentu, gdy problem dopingu nie dotknął mnie osobiście, nie zdawałam sobie sprawy, jak jest on istotny. Jak na swojej skórze człowiek doświadczy, że ktoś inny nie jest w porządku, to bardzo ten fakt boli. Mogłam wtedy w Pradze stanąć na podium, a to zupełnie inne emocje"

- powiedziała Jóźwik.

Dodała, że wówczas startowała w Czechach jako zdecydowana faworytka, ale w finale zjadła ją presja.

W Toruniu uhonorowani zostali dziś także rekordziści świata w sztafecie 4x400 metrów z halowych mistrzostw świata w Birmingham 2018: Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) i Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław). Odebrali oni okolicznościowe plakietki od Euroepan Athletics. Polacy zdobywając złoty medal Halowych Mistrzostw Świata uzyskali czas 3.01,77.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl