Upragniony medal po latach. Joanna Jóźwik odebrała brąz!

Joanna Jóźwik / By Fernando Frazão/Agência Brasil - http://agenciabrasil.ebc.com.br/rio-2016/foto/2016-08/noite-de-atletismo-no-engenhao, CC BY 3.0 br, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50759198

  

Joanna Jóźwik podczas uroczystego otwarcia lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w Toruniu odebrała brązowy medal Mistrzostw Europy z 2015 roku w biegu na 800 m. Polka w Pradze była czwarta, ale po dyskwalifikacji Rosjanki Jekatieriny Poistogowej została przesunięta na trzecie miejscu.

Cztery lata temu na Halowe Mistrzostwa Europy do Pragi Jóźwik jechała w roli faworytki i mocno przeżywała wówczas brak medalu. Po czasie okazało się, że druga na mecie Poistogowa została zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu, co pozwoliło Polce awansować na trzecią lokatę. W stolicy Czech złoty medal zdobyła Szwajcarka Selina Buechel.

"O tym, że moja rywalka była na dopingu, dowiedziałam się już w 2016 roku. Do dziś musiałam jednak czekać na ten medal. To bardzo przykre, że tak się stało. Kto jest winny? Tylko Rosjanka. Do momentu, gdy problem dopingu nie dotknął mnie osobiście, nie zdawałam sobie sprawy, jak jest on istotny. Jak na swojej skórze człowiek doświadczy, że ktoś inny nie jest w porządku, to bardzo ten fakt boli. Mogłam wtedy w Pradze stanąć na podium, a to zupełnie inne emocje"

- powiedziała Jóźwik.

Dodała, że wówczas startowała w Czechach jako zdecydowana faworytka, ale w finale zjadła ją presja.

W Toruniu uhonorowani zostali dziś także rekordziści świata w sztafecie 4x400 metrów z halowych mistrzostw świata w Birmingham 2018: Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) i Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław). Odebrali oni okolicznościowe plakietki od Euroepan Athletics. Polacy zdobywając złoty medal Halowych Mistrzostw Świata uzyskali czas 3.01,77.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie korekta programu "Za życiem"

Zdjęcie ilustracyjne / www.gov.pl

  

Pewne rozwiązania w programie "Za życiem" należy zaktualizować; zmiany dotyczyć będą m.in. opieki wytchnieniowej - podkreśla w dzisiejszym "Naszym Dzienniku" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

Wiceszef MRPiPS przypomniał, że od 2017 do 2021 roku na realizację programu "Za życiem" przeznaczono 3,1 mld zł. Wskazał jednak, że praktyka pokazała, że pewne rozwiązania należy zaktualizować.

"Przygotowujemy propozycje w tym zakresie. Będą one dotyczyć np. opieki wytchnieniowej. Chcemy ją poszerzyć, na co pozwoli finansowanie ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Zamierzamy zorganizować miejsca, w których opiekunowie będą mogli umieścić na określony czas niepełnosprawnego członka rodziny, którym na co dzień się zajmują"

- powiedział wiceminister w rozmowie z gazetą.

Zapewnił, że takie miejsca będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a opiekę będzie sprawować wykwalifikowana kadra.

"Wszystko to, by opiekunowie mogli odpocząć, mając świadomość tego, że ich dziecko jest bezpieczne" - dodał Michałkiewicz.

Przyznał, że mimo podniesienia od listopada ub.r. o 100 zł kwoty zasiłków dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych (z 520 zł), to jest ona bardzo niska.

"Zdajemy sobie sprawę, że kwota tego świadczenia jest zbyt niska. Zastanawiamy się, jak w aktualnej sytuacji najlepiej pomóc tym osobom"

- dodał wiceminister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl