Bosiek z kolejnym medalem! Świetny start młodej Polki

Karolina Bosiek / By Clément Bucco-Lechat - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47029234

  

Karolina Bosiek zdobyła brązowy medal na dystansie 1000 m w mistrzostwach świata juniorów we włoskiej miejscowości Baselga di Pine. Wczoraj polska panczenistka wywalczyła srebro na 1500 m. W obu konkurencjach najlepsze były Holenderki, Michelle de Jong i Femke Kok.

Dziś Bosiek uzyskała czas 1.18,615 i przegrała tylko z de Jong - 1.17,682 i Kok - 1.18,161. Karolina Gąsecka była 16. (1.21,669), Natalia Jabrzyk 25. (1.22,810), a Martyna Baran 32. (1.24,008).

Dzień wcześniej Bosiek zajęła drugie miejsce na 1500 - 2.03.759. Okazała się wolniejsza tylko od Kok - 2.03,732. Na trzeciej pozycji uplasowała się Norweżka Ragne Wiklund - 2.04,088 (czwarta na 1000 m).

Bosiek, która 20 lutego skończy 19 lat, ma w dorobku już pięć medali Mistrzostw Świata Juniorów. Przed rokiem w Salt Lake City wywalczyła srebro w biegu ze startu wspólnego i brąz w sprincie drużynowym - ten drugi krążek był powtórzeniem jej wyniku w tej konkurencji z Changchun z 2016 roku.

W sobotę w Baselga di Pine wystąpi jeszcze w wyścigu na 3000 m.

Juniorskie mistrzostwa globu potrwają do jutra.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Horała krótko podsumował rządy PO-PSL. "Dominowała ideologia, że pierwszy milion trzeba ukraść"

Marcin Horała (w środku) / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Komisja śledcza badająca nieprawidłowości związane z podatkiem VAT za czasów rządów PO-PSL miała wiele pracy. Czas na pierwsze podsumowania, o które dziś pokusił się przewodniczący komisji Marcin Horała. W "Gościu Wiadomości" wyjaśnił, jaka ideologia dominowała w latach 2007-2015. Padły mocne stwierdzenia.

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 roku. Miała zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Bada okres od grudnia 2007 roku do listopada 2015 roku.  Zgodnie z uchwałą Sejmu powołującą komisję jej prace mają odnosić się w szczególności do działań, zaniedbań i zaniechań m.in. członków rządu, "w szczególności ministra właściwego do spraw budżetu, finansów publicznych i instytucji finansowych, i podległych im funkcjonariuszy publicznych".

Prace komisji dobiegają już końca. W związku z tym można pokusić się o pierwsze podsumowania.

„Za rządów PO-PSL luka VAT wzrosła kilkukrotnie. W przeliczeniu na złotówki doszło do 50-60 mld złotych rocznie, z 7,8% do 25-27%. Prawie czterokrotny wzrost”

– mówił w „Gościu Wiadomości” w TVP Info przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała z PiS.

Horała nie miał wątpliwości, jak wyglądały rządy w Polsce w latach 2007-2015.

„Dominowała ideologia, że pierwszy milion trzeba ukraść, a rządy PO zapomniały, że ktoś, kto ukradnie pierwszy milion i ujdzie mu to płazem, to będzie kradł i drugi, i piąty, i dziesiąty. Donald Tusk do tej pory nie widzi problemu”

– skwitował.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl