"Zawsze trzymał pion", "Wielki patriota swojej Ojczyzny". Internauci wspominają śp. J. Olszewskiego

Uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego rozpoczęły się wczoraj. Dziś o godz. 11 zostanie odprawiona msza pogrzebowa. Były premier zmarł w wieku 88 lat. "Dzięki swojej krystalicznie czystej i prawej postawie był w stanie dokonać wielkich rzeczy w tak krótkim czasie jako polityk. W swoim całym życiu był wielkim Patriotą swojej Ojczyzny do końca", "Odszedł od nas Jan Olszewski. Niezwykły, Prawy Człowiek, Patriota, Mądry, Wykształcony", "Są dwie rzeczy, o których Jan Olszewski pamiętał: o tym, że jest pion i trzeba trzymać w życiu pion, i że jest poziom a poniżej pewnego poziomu nie można zejść" - piszą o śp. Janie Olszewskim internauci.

Mariusz Troliński/Gazeta Polska

Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego.

W piątek rano w Warszawie rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego, a od północy w czwartek trwa żałoba narodowa, którą po śmierci b. premiera zarządził prezydent Andrzej Duda.

W sobotę Jan Olszewski spocznie na cmentarzu na Wojskowych Powązkach.

Śp. Jana Olszewskiego wspominają internauci:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jan Olszewski #pogrzeb #internauci #wspomnienia #pożegnanie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo